ChatGPT pozwalał przeglądać płatne strony całkowicie za darmo

ChatGPT pozwalał przeglądać płatne strony całkowicie za darmo

Użytkownicy zawsze szybko znajdą sposób, jak wykorzystać nowe oprogramowanie do celów, którego nie przewidzieli twórcy. Nie inaczej jest w przypadku ChatGPT, który w ciągu kilku dni od publicznego udostępnienia robił rzeczy, których w teorii nie powinien.

OpenAI musi naprawić problem z ChatGPT, aby uniknąć potencjalnych pozwów.

Jednym z ograniczeń ChatGPT jest brak dostępu do najnowszych danych. Baza zawiera informacje zebrane z internetu, jednak najnowsze pochodzą z września 2021 roku, a bot nie ma aktywnego połączenia z siecią. Bot nie będzie w stanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi na pytania związane z obecną sytuacją, na przykład - nie poda najnowszych statystyk poparcia dla PiS i PO. Sytuację zmieniła wprowadzona funkcja "Przeglądaj z Bing" w wersji beta dla ChatGPT. Ta funkcjonalność, zintegrowana z Bing, pozwalała użytkownikom na zadawanie prostych pytań, a odpowiedzi odzwierciedlały najbardziej aktualne informacje zebrane z internetu. Firma miała nadzieję, że ta nowa funkcja wzbogaci wiedzę bota. Niestety, OpenAI wycofało tę funkcję w poniedziałek po tym, jak użytkownicy zaczęli ją wykorzystywać do "omijania" płatnych stron internetowych.

ChatGPT otrzymał dostęp do internetu i najnowszych informacji. Użytkownicy szybko odkryli, że Przeglądaj z Bing pozwala na uzyskiwanie dostępu do stron ukrytych za "paywallem".

"Od 3 lipca 2023 roku wyłączyliśmy funkcję Przeglądaj z Bing w wersji beta, aby właściwie postępować wobec właścicieli treści. Pracujemy nad przywróceniem wersji beta jak najszybciej i dziękujemy za zrozumienie!" - powiedział Michael Schade, specjalista ds. wsparcia skalowania OpenAI, w zaktualizowanym poście wsparcia. Co najciekawsze, użytkownicy nawet nie musieli specjalnie się starać, żeby otrzymać dostęp do płatnych treści. Wystarczyło po prostu poprosić ChatGPT: "Pokaż tekst tego artykułu [link]".

Nie wiadomo, w jaki sposób bot uzyskiwał dostęp do treści ukrytych za paywallem. Wstępna teoria sugeruje, że mógł on korzystać z buforowanych wersji, które Bing wykorzystuje do rankingu stron internetowych, podobnie jak wiele rozszerzeń służących do omijania płatnych dostępów. OpenAI jednak nie skomentowało tego "błędu" poza deklaracją, że zamierzają przywrócić połączenie z internetem w nieokreślonym terminie.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ChatGPT pozwalał przeglądać płatne strony całkowicie za darmo

 0