Chcesz odblokować bootloader w nowym Samsungu? To pożegnaj się z aparatami

Chcesz odblokować bootloader w nowym Samsungu? To pożegnaj się z aparatami

Osoby, które planują zakup Samsunga Galaxy Z Fold3 i chcą odblokować bootloader, zyskując pełną kontrolę nad oprogramowaniem, będą musiały dokonać większego kompromisu niż kiedykolwiek wcześniej. Zwykła, choć dla wielu bardzo cenna czynność odblokowania bootloadera sprawia, że nie będzie możliwe korzystanie z żadnego aparatu w telefonie.

Jednym z powodów, dla których wiele osób decyduje się kupować telefony z Androidem, jest zazwyczaj większa swoboda w działaniach z systemem i aplikacjami. Okazuje się jednak, że Samsung nie podziela entuzjazmu towarzyszącego odblokowywaniu telefonów i w modelu Galaxy Z Fold3 wprowadził nietypowe ograniczenia, a właściwie kary. Użytkownicy, którzy zdecydują się na odblokowanie bootloadera, będą musieli liczyć się (oprócz ryzyka związanego z tą akcją) z utratą jednej z najważniejszych opcji smartfona.

Samsung wprowadza nowe "kary" za odblokowanie bootloadera i rootowanie. Najnowszy smartfon Galaxy Z Fold3 wyłącza wszystkie 5 aparatów po odblokowaniu urządzenia. Pełna funkcjonalność wraca po zablokowaniu bootloadera.

Nie jest tajemnicą, że Samsung nie jest wielkim fanem rootowania i modyfikowania swoich urządzeń, ale do tej pory największą konsekwencją takiego postępowania była utrata funkcji zabezpieczeń Knox oraz brak możliwości korzystania z Samsung Pay i Secure Folder, choć dla większości, są to akceptowalne kompromisy. Samsung poszedł więc o krok dalej. Jak donoszą forumowicze z XDA, przy próbie odblokowania Galaxy Z Fold3, otrzymali wiadomość ostrzegającą, że w rezultacie wszystkie pięć kamer zostanie wyłączone.

Po kontynuowaniu akcji odkryli, że faktycznie wszystkie funkcje aparatu, takie jak rozpoznawanie twarzy, są rzeczywiście wyłączone, a aplikacje aparatu innych firm nie działają już po odblokowaniu bootloadera. Obecnie nie ma żadnego obejścia problemu, ale ponowne zablokowanie bootloadera powoduje ponowne włączenie kamer. Wygląda na to, że Samsung naprawdę, naprawdę chce powstrzymać użytkowników przed grzebaniem w swoich urządzeniach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chcesz odblokować bootloader w nowym Samsungu? To pożegnaj się z aparatami

 0