Chcesz PUBG albo GTA V za darmo? Wypożycz górnikom swoje GPU

Chcesz PUBG albo GTA V za darmo? Wypożycz górnikom swoje GPU

Niemiecka firma wpadła na pomysł uruchomienia dość nietypowego biznesu, który polega na wypożyczaniu od użytkowników mocy ich GPU do kopania kryptowalut. Co w zamian? Darmowe gry i to całkiem wartościowe.

W zasadzie określenie darmowe gry nie jest tu całkiem adekwatne, bo w końcu jest to zapłata za wykorzystywanie mocy komputera użytkownika, w co wlicza się również zużyta energia elektryczna. Wynagrodzenie pieniężne nie jest w tym przypadku możliwe, więc firma w taki sposób chce zachęcić graczy do współpracy. Wiele osób z pewnością upatruje się tu podstępu i biblioteki przestarzałych gier, które można w sieci kupić za dolara. Nic bardziej mylnego, bo w katalogu nagród znajdują się może nie najświeższe, ale wciąć wartościowe tytuły jak PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) czy Grand Theft Auto V. Jakie są wymagania? Aby przystąpić do programu wystarczy posiadać komputer z kartą graficzną, posiadającą minimum 3 GB pamięci, działający pod kontrolą systemu Windows.

Gry w zamian za użyczenie mocy GPU. Warto?

Jeśli spełniacie powyższe wymagania wystarczy wybrać pożądany tytuł i obserwować pasek postępu, który będzie się przesuwał wraz z wykorzystywaniem GPU do pozyskiwania kryptowalut. Im szybsza karta graficzna, tym oczywiście szybciej otrzymacie grę. Podano nawet szacunkowy czas niezbędny do otrzymania wybranej nagrody. W przypadku kart GeForce GTX 1070 aby otrzymać PUBG albo GTA V trzeba "kopać" przez miesiąc. Jednakże są i tytuły, które można zdobyć w jeden dzień - jak na przykład DiRT 3. Aplikacja do kopania będzie się uaktywniać jedynie w trybie bezczynności komputera i nie będzie w żaden sposób zakłócać pracy, albo rozrywki. W momencie gdy oprogramowanie wykryje uruchomienie aplikacji korzystającej z GPU, natychmiast się dezaktywuje. Oczywiście są również ustawienia pozwalające na kopanie i granie jednocześnie - zależnie od wymagań gry. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszamy pod TEN adres.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chcesz PUBG albo GTA V za darmo? Wypożycz górnikom swoje GPU

 0