Cherry MX Speed - debiut nowego przełącznika mechanicznego

Cherry MX Speed - debiut nowego przełącznika mechanicznego

Firma Cherry, najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalny dostawca przełączników mechanicznych na świecie, zaprezentowała właśnie nowy produkt. Cherry MX Speed, bo o nim tu mowa, został zoptymalizowany pod kątem graczy wymagających szybkiej reakcji - siła wymagana do aktywacji wynosi zaledwie 45 cN, mechanizm zaskakuje już na głębokości 1,2 milimetra, a czas powrotu do pozycji wyjściowej jest szacowany na niecałą milisekundę.

Wraz z nowym przełącznikiem, niemiecka firma przedstawiła również autorską technologię Gold-Crosspoint, poprawiającą ponoć komunikację switcha z elektroniką klawiatury. Oczywiście prezentowany sprzęt został w takowy dodatek wyposażony. Nie wiadomo jednak, co dokładnie kryje się pod tą dość tajemniczą nazwą. Być może chodzi jedynie o pozłocenie styków w obrębie przełącznika.

W procesie produkcyjnym przełącznika towarzyszyła firma Corsair, która dzięki temu posiada 6-miesięczną wyłączność na stosowanie MX Speed. Tak więc wkrótce możemy się spodziewać debiutu stosownej klawiatury. Kiedy to nastąpi? Trudno powiedzieć, ponieważ żadne wiążące informacje nie zostały udostępnione.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cherry MX Speed - debiut nowego przełącznika mechanicznego

 0