Cherry wprowadzi symetryczną myszkę dla graczy

Cherry wprowadzi symetryczną myszkę dla graczy

Kojarzycie firmę Cherry? Tak, to ci odpowiedzialni za najpopularniejsze przełączniki mechaniczne. Warto wiedzieć, że poza klawiaturami Cherry trudni się także peryferiami innego typu, na co żywy dowód mamy przed sobą. Niemiecki producent zaprezentował właśnie myszkę MC 4000, będącą gamingowym rozwiązaniem ze średniej półki cenowej.

Serce urządzenia stanowi sensor optyczny mogący pracować z czułością wynoszącą zarówno 2000, jak i 1000 DPI. Przełącznie pomiędzy tymi dwoma trybami odbywa się poprzez fizyczny przycisk umieszczony na grzbiecie obudowy. Jako, iż Cherry MC 4000 posiada dwukolorowe podświetlenie, każdy próg oznaczony jest własnym sygnałem świetlnym: błękit dla wartości niższej, a czerwień - wyższej. Maksymalna prędkość zastosowanego czujnika to 1,5 m/s.

Myszkę wyposażono w sześć przycisków, w tym jeden schowany pod scrollem i jeden do zmiany czułości. Symetryczne ułożenie elementów, a także kształt obudowy sprawiają, że sprzęt nadaje się dla wszystkich osób, bez względu na preferowaną rękę. Producent chwali się ponadto nietypowymi ślizgaczami otaczającymi spód urządzenia wzdłuż wszystkich czterech krawędzi, co ma rzekomo zapewnić dobre prowadzenie na każdej powierzchni.

Cherry MC 4000 wejdzie do sprzedaży na początku września. Producent zapewnia, że cena detaliczna nie powinna przekroczyć 30 euro.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cherry wprowadzi symetryczną myszkę dla graczy

 0