Cherry zapowiada cichą klawiaturę Cherry MX Board Silent

Cherry zapowiada cichą klawiaturę Cherry MX Board Silent

Niemiecka firma Cherry znana jest przede wszystkim z produkcji najbardziej znanych i cenionych przełączników mechanicznych do klawiatur. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że tworzy ona także własne akcesoria. Najnowszym produktem w portfolio jest cicha klawiatura Cherry MX Board Silent.

Klawiatura bazuje na znanym modelu G80-3000. Różnica polega na tym, że nowa wersja jest wyposażona w ciche przełączniki mechaniczne Cherry MX Silent. Ich żywotność to około 50 mln kliknięć. Jeszcze do niedawna były używane na wyłączność tylko w klawiaturach Corsair, ale kilka tygodni temu Cherry MX wprowadziło na rynek nowe wersje i udostępniło je także innym producentom.

Klawiatura wyposażona jest w technologię 14-Key Rollover. Oznacza to możliwość wciśnięcia jednocześnie do 14 przycisków i każdy z nich zostanie prawidłowo zarejestrowany przez system lub grę. Dodatkowo producent zadbał o Anti-Ghosting, czyli ochronę przed niepożądanym efektem rejestrowania przycisku, który w rzeczywistości nie został wciśnięty.

Do wyboru będą dwie wersje klawiatury – z nieco lżejszymi przełącznikami Cherry MX Silent oraz stawiającymi większy opór Cherry MX Black Silent. Oba warianty mają trafić do sprzedaży w cenie około 149 dolarów.

Cherry MX Board Silent

Cherry MX Board Silent

Cherry MX Board Silent

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cherry zapowiada cichą klawiaturę Cherry MX Board Silent

 0