Chińczycy sprzedają obudowę PC i akwarium w jednym. Odważylibyście się?

Chińczycy sprzedają obudowę PC i akwarium w jednym. Odważylibyście się?

Chińska firma MetalFish wprowadziła do oferty nową obudowę PC o nazwie Y2 Fish Tank Chassis. Jest to konstrukcja bardzo nietypowa, bo łączy w sobie dwa światy, które niekoniecznie powinny iść w parze - komputer w formacie Micro-ATX oraz umieszczone nad nim akwarium - z doskonale przewodzącą prąd wodą i żywymi rybkami. 

Ciężko stwierdzić komu dedykowany jest ten produkt. Miłośnicy PC wiedzą, że woda i komputer to kiepskie połączenie, o czym boleśnie przekonali się niektórzy fani chłodzenia cieczą. Akwaryści z kolei mają świadomość, że rozgrzewające się do kilkudziesięciu stopni Celsjusza podzespoły, to nie jest dobra baza do budowy akwarium z rybkami, które preferują temperatury około 25 stopni. Można więc zakładać, że urządzenie spotka się z przychylnością jedynie osób szukających czegoś nietypowego i ładnego, choć niezbyt funkcjonalnego. Wyobrażacie sobie te emocje przy cotygodniowych podmianach wody i okresowym czyszczeniu akwarium?

Obudowa do komputera i akwarium w jednym to pomysł tak niecodzienny, że aż ciężko wyobrazić sobie jego zastosowanie. Oczywiście wizualnie na biurku będzie wyglądać świetnie, do czasu pojawienia się pierwszych glonów. Konieczność czyszczenia i podmian wody będzie można za to wpisać w kategorię sportów ekstremalnych.

Większość producentów podaje wielkość swoich obudów w litrach, ale MetalFish postanowił przemilczeć ten element i posiadamy jedynie wymiary całej obudowy z akwarium włącznie. Y2 Fish Tank Chassis mierzy 370 x 250 x 290 mm, co daje około 27 litrów. Zakładając, że połowa tej wielkości to akwarium, daje to około 13 litrów przeznaczone na rybki, a tych na tej przestrzeni zbyt wielu nie da się zmieścić. MetalFish dołącza zasilaną przez USB pompkę/filtr/natleniacz (która często dołączana jest w gratisie do najtańszych akwariów) oraz pasek LED do oświetlenia, jednak zapewne nie da się go zsynchronizować z podświetleniem RGB systemu RGB. Obudowa posiada oddzielne oświetlenie RGB, które można włączać i wyłączać oraz regulować za pomocą dołączonego pilota.

Obudowa wspiera płyty Micro-ATX/Mini-ITX i jest wykonana ze stopu aluminium o grubości 1,5 mm. Konstrukcja oferuje mocowania na pojedynczy dysk 2,5-calowy, dwa wentylatory 90 mm z przodu (w zestawie), wspiera systemy chłodzenia procesora o wysokości 90 mm oraz kartę graficzną o maksymalnej długości 220 mm. We własnym zakresie trzeba zainstalować mały zasilacz 1U lub FlexATX. MetalFish Y2 sprzedawane jest już w Chinach w cenie nieco poniżej 75 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińczycy sprzedają obudowę PC i akwarium w jednym. Odważylibyście się?

 0