Chińczycy stworzyli broń laserową, zdolną podpalać ludzi

Chińczycy stworzyli broń laserową, zdolną podpalać ludzi

Chińscy naukowcy opracowali prototyp karabinu laserowego, którego wymiary są bardzo zbliżone do popularnego na całym świecie AK-47. Tym razem jednak broń zasilana jest baterią, a każde naciśnięcie spustu wyzwala niebezpieczną wiązkę laserową.

Nowa wysoce zaawansowana technologicznie broń nosi nazwę ZKZM-500. Według doniesień ZKZM-500 jest w stanie podpalić osobę dzięki wykorzystaniu wysokiej mocy lasera. Skuteczny zasięg wynosi maksymalnie 800 metrów. Karabin potrafi wypalić dziurę poprzez ubranie i skórę, a jeśli odzież jest łatwopalna, wtedy cel stanie w płomieniach. Według naukowców z Instytutu Optyki i Mechaniki Precyzyjnej przy Chińskiej Akademii Nauk w mieście Xi'an, którzy rozmawiali z South China Morning Post, broń waży około 3 kilogramów i zasilana jest litową baterią, która pozwala na 1000 strzałów, trwających nie więcej niż 2 sekundy. Według naukowców broń powoduje "natychmiastowe zwęglenie" skóry i tkanek, co wywołuje "ból nie do wytrzymania" – powiedział gazecie jeden z badaczy.

Zachodnie media starają się umniejszać doniesienia, twierdząc, że to z pewnością jedynie chińska propaganda

Chińczycy stworzyli broń laserową, zdolną podpalać ludzi

ZKZM-500 jest gotowe do masowej produkcji, a twórca prototypu poszukuje inwestora z sektora obronności. Koszt wyprodukowania jednej sztuki to około 15 tys. dolarów USD. Końcowym odbiorcą mają być jednostki chińskiej policji, a broń ma być wykorzystywana do atakowania z zaskoczenia, zwłaszcza, że broń jest w stanie nawet przepalić zbiornik z paliwem, doprowadzając do zapłonu. Broń jest całkowicie bezgłośna, co dodatkowo zwiększa możliwości taktyczne urządzenia, a atak może być uznany nawet za wypadek. Co jednak ciekawe broń została sklasyfikowana jako broń nieśmiercionośna, ponieważ jej użycie nie powoduje takich samych konsekwencji jak w przypadku broni palnej. W sieci pojawiają się już uzasadnione obawy o wykorzystanie takiej broni zwłaszcza, że powstaje ona w kraju znany ze swoich niedemokratycznych zapędów. Innym zagrożeniem jest postępująca miniaturyzacja broni laserowej, która jeśli wpadnie w ręce terrorystów, stanowić będzie idealne narzędzie do przeprowadzania ciężkich do wykrycia zamachów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińczycy stworzyli broń laserową, zdolną podpalać ludzi

 0