Chińczycy wskrzeszają Mad Catz - producenta sławnych akcesoriów dla graczy

Chińczycy wskrzeszają Mad Catz - producenta sławnych akcesoriów dla graczy

W pierwszej chwili może to wyglądać jak primaaprilisowy żart, jednakże mamy styczeń i to co wydawało się niemożliwe staje się faktem. Upadła w ubiegłym roku firma Mad Catz powstaje z martwych i planuje pojawić się na CES 2018 z zupełnie nowymi produktami.

Portal CNET dotarł do wieloletniego rzecznika firmy, który potwierdził, że "Mad Catz powraca w tym roku". Zgodnie z jego wypowiedzią, niemal wszystkie aktywa zostały przejęte przez chińską grupę holdingową, która chce wskrzesić Mad Catz i pokazać nowe produkty na targach CES 2018. Czy można się jednak spodziewać, że obecni właściciele poradzą sobie lepiej niż, nowi właściciele Polaroida, Nokii i BlackBerry? Czy może będzie to podobnie jak w wymienionych przypadkach, jedynie żerowanie na znanej marce? Przedstawiciel firmy uważa, że wiele z nowych osób ma doświadczenie w podobnych dziedzinach, a niektórzy maczali palce w linii produkcyjnej myszy, klawiatur i słuchawek Mad Catz. Wygląda na to, że nowi pracownicy Mad Catz to najzwyczajniej pracownicy chińskich fabryk. Zauważyli oni możliwość dalszej działalności, jednak tym razem będą pracować dla samych siebie.

Czy można się  spodziewać, że nowi właściciele poradzą sobie lepiej niż, nowi właściciele Polaroida, Nokii i BlackBerry? Czy może będzie to, podobnie jak w wymienionych przypadkach, jedynie żerowanie na znanej marce?

Teraz firma znana jako Mad Catz Global Limited będzie ożywiać produkty, które już były w sprzedaży przed upadkiem firmy. Co jednak ważne, w użyciu będą te same fabryki, produkujące te same części. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Mad Catz może nie mieć już tak utalentowanych pracowników w składzie. Część najzwyczajniej odeszła, inni zostali przeniesieni do Saiteka, który został w 2016 roku sprzedany Logitechowi. Nowi pracownicy zostali całościowo skompletowani w Azji oraz pozyskano kilku poprzednich pracowników Mad Catz. Co pokaże Mad Catz na targach CES 2018? Firma przedstawi 3 nowości, na które składają się bezprzewodowa mysz Rat Air, która z PeCetem komunikuje się za pomocą podkładki i w przeciwieństwie do podobnego rozwiązania Logitecha, nie posiada wbudowanej baterii, gdyż podkładka jest jednocześnie źródłem zasilania. Oprócz tego Mad Catz pokaże nową klawiaturę oraz zestaw słuchawkowy. Co myślicie o powrocie tej firmy na rynek?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińczycy wskrzeszają Mad Catz - producenta sławnych akcesoriów dla graczy

 0