Chiński operator zwiastuje pierwszego iPhone`a dual SIM

Chiński operator zwiastuje pierwszego iPhone`a dual SIM

Od jakiegoś czasu słychać w sieci pogłoski o wprowadzeniu przez Apple takiej "innowacji" do iPhone'ów, jak możliwość obsługi dwóch sieci jednocześnie, a niedawne odkrycia w najnowszej becie iOS jeszcze bardziej podsyciły domysły. W oprogramowaniu iOS 12 odnaleziono bowiem odniesienia do pierwszego w historii Apple iPhone'a obsługującego dwie karty SIM jednocześnie. Wśród kodu iOS odnaleziono takie frazy jak "second SIM status," "second SIM tray status" oraz "dual sim device", co chyba prowadzi tylko do jednego logicznego wniosku. Apple w końcu przedstawi telefon dual SIM, ponad dekadę od wypuszczenia na rynek pierwszego iPhone'a, miłośnicy produktów z jabłkiem w logo, będą mogli korzystać z dobrodziejstw takiego rozwiązania. 

Apple wreszcie wprowadzi iPhone'a z dual SIM. Lepiej późno niż wcale...

Niestety dystrybucja iPhone'a z obsługą dual SIM może być ograniczona terytorialnie do terenów azjatyckich. A najbardziej prawdopodobne jest, że taki telefon pojawi się w sprzedaży tylko w Chinach, gdzie smartfony dual SIM są wyjątkowo popularne. Największy chiński operator komórkowy China Telecom wcale nie neguje pogłosek o takiej ekskluzywności, a nawet je podsyca wypuszczając zwiastun produktu, który wygląda własnie jak iPhone z tacką na dwie karty SIM. Tłumacząc chiński tekst otrzymujemy: "Nowy iPhone jest na rynku. Podwójna karty, pełna sieć. Jesteś spóźniony, ale czekaliśmy. Podwójna karta, podwójna sieć, podwójne 4G". Wygląda na to, że Apple faktycznie wypuści iPhone'a obsługującego dwóch operatorów jednocześnie i obie karty będą mogły być połączone do sieci 4G w tym samym czasie.

Nie jest jednak jasne, który z nadchodzącej trójki iPhone'ów zapowiadanych na rok 2018, będzie oferował dual SIM. Pierwsze pogłoski sugerowały, że będzie to "przystępny cenowo" iPhone o przekątnej ekranu 6,1 cala. Kolejne informacje wskazują jednak na większy model, który będzie największym smartfonem Apple w historii - mowa tu o nadchodzącym iPhone X Plus z ekranem o przekątnej 6,4 cala.  I to własnie iPhone X Plus najprawdopodobniej będzie jednocześnie pierwszym smartfonem od Apple z obsługą dual SIM. Apple po latach wreszcie nadgonił konkurencję i teraz każdy miłośnik iPhone'ów nie będzie musiał nosić dwóch telefonów kieszeni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chiński operator zwiastuje pierwszego iPhone`a dual SIM

 0