Chiński producent wprowadzi usługi Huawei na swoich smartfonach w obawie przed sankcjami

Chiński producent wprowadzi usługi Huawei na swoich smartfonach w obawie przed sankcjami

W maju 2019 roku Stany Zjednoczone umieściły Huawei na czarnej liście, obejmując firmę zakazem handlu, a także odcinając od korzystania z usług i aplikacji Google na Androida w telefonach Huawei. O ile na chińskim rynku nie miało to większego znaczenia, gdzie YouTube, wyszukiwarka, Mapy Google, Dysk i inne usługi amerykańskiego giganta i tak były zablokowane przez rząd, to korzystało z nich mnóstwo posiadaczy międzynarodowych wersji smartfonów. Brak dostępu do usług Google wymusił poszukiwanie alternatywy. Huawei opracował własny ekosystem o nazwie Huawei Mobile Service (HMS). Od grudnia ubiegłego roku HMS posiadał 500 milionów aktywnych użytkowników w ponad 170 krajach, jednak jak dotąd jedynie smartfony Huawei oferowały HMS, teraz ma się to zmienić.

Meizu będzie pierwszym producentem poza Huawei, który wprowadzi Huawei Mobile Service na swoich smartfonach.

Huawei straciło również dostęp do licencjonowanej wersji Androida i może korzystać z wersji o otwartym kodzie źródłowym. Firma stworzyła swoją własną wersję HarmonyOS, a pierwszym smartfonem z fabrycznie wgranym HarmonyOS ma być nadchodzący flagowiec P50. Według Akiby Ziluo, pracownika Huawei, chiński producent smartfonów Meizu wypuści pierwszy smartfon inny niż Huawei obsługujący HMS Core za pośrednictwem HMS. Według Huawei "HMS Core oferuje bogatą gamę otwartych urządzeń i możliwości w chmurze, które ułatwiają efektywny rozwój, szybki rozwój i elastyczną monetyzację. Dzięki temu globalni deweloperzy mogą realizować przełomowe innowacje, dostarczać użytkownikom wrażeń na wyższym poziomie i tworzyć treści premium i szeroko dostępne usługi".

HMS Core to oparte na urządzeniach Huawei i platformie Android środowisko usług mobilnych, które otwiera wiele różnych możliwości związanych z usługami dla twórców aplikacji. HMS Core zapewnia podstawowe usługi, takie jak ID HUAWEI i płatności dla użytkowników urządzeń Huawei. Po zalogowaniu się do konta ID HUAWEI użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wszystkich usług Huawei, w tym AppGallery, Chmura i Zdrowie. Chińscy producenci smartfonów obawiają się, że spotka ich ten sam los co Huawei i znajdą się w podobnej sytuacji. Dlatego wielu z nich szuka chińskiej technologii, która mogłaby zastąpić amerykańskie oprogramowanie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chiński producent wprowadzi usługi Huawei na swoich smartfonach w obawie przed sankcjami

 0