Chińskie grafiki Moore Threads S80 i S70 podwoiły swoją wydajność przez rok

Chińskie grafiki Moore Threads S80 i S70 podwoiły swoją wydajność przez rok

Pod koniec 2022 roku chińska firma Moore Threads zadebiutowała na rynku kart graficznych, wprowadzając autorską architekturę GPU do gier, obsługującą popularne interfejsy graficzne API, co zbiegło się z wypuszczeniem przez Intela serii Alchemist Arc A7. Obie firmy miały jednak duże problemy związane z optymalizacją oprogramowania.

Ponad rok później rynek kart graficznych zmienił się całkowicie. Karty AMD Radeon RX 7000 i NVIDIA GeForce RTX 40 trafiły na rynek, zapewniając graczom wybór znacznie wydajniejszego sprzętu w porównaniu z początkowo borykającymi się z problemami grafikami Moore Threads. Wydajność modelu S80 wypadała blado na tle konkurencji, walcząc z budżetowymi modelami takimi jak GeForce GTX 1030, czyli GPU o TDP 30 W, podczas gdy S80 wymagał stałych 250 watów. Ponadto w architekturze występowały problemy z poborem mocy w stanie bezczynności, podczas którego karta potrafiła pobierać nawet 110 watów.

W zeszłym roku model S80 i jego młodszy brat S70 otrzymały wiele aktualizacji sterowników i okazuje się, że te praktycznie podwoiły wydajność tych grafik. 

Źródło: EJ Hardware

W zeszłym roku model S80 i jego młodszy brat S70 otrzymały wiele aktualizacji sterowników. Podobnie jak Intel Arc, procesory graficzne Moore Threads odnotowały trzycyfrowy wzrost wydajności - należy jednak pamiętać, że podwojenie osiągów z 10 kl./s do 20 kl./s, choć stanowi poprawę o 100%, to nadal wypada słabo.

Moore Threads MTT S80, czyli chińskie GPU dla graczy. Nadciąga rywal dla układów NVIDII i AMD?

Chińskie EJ Hardware przeprowadziło testy gier i benchmarków syntetycznych na S80 i nowym S70, prezentując tę poprawę. Podczas gdy gry AAA zoptymalizowane pod kątem architektury MUSA odnotowały minimalną poprawę wydajności, popularne tytuły, takie jak Genshin Impact, Call of Duty: Modern Warfare 3, Crossfire, Risk of Rain 2 czy DOTA2, podobno działają znacznie wydajniej. Warto zauważyć, że część z tych gier nie była dostępna rok temu, a porównywano wczesny sterownik 211.30 2023 z najnowszą wersją 240.50 2024.

Moore Threads S80

To bardzo dobra wiadomość dla graczy w Chinach, którzy mogą teraz cieszyć się płynniejszą rozgrywką na grafikach Moore Threads. Tym bardziej, że od chwili premiery karty MTT co chwile są przeceniane. Obecnie MTT S80 wyceniony jest na 1499 RMB (200 USD), podczas gdy S70 można znaleźć za jedyne 949 RMB (130 USD), to niewątpliwie atrakcyjne ceny jak na budżetowe GPU z odpowiednio 16 GB i 7 GB pamięci VRAM.

Można mieć tylko nadzieję, że w architekturze MTT nowej generacji priorytetem będzie efektywność energetyczna, ponieważ tu produkty Moore Threads wciąż mocno niedomagają.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińskie grafiki Moore Threads S80 i S70 podwoiły swoją wydajność przez rok

 0