Chińskie procesory x86 PowerStar jednak nie takie chińskie. Potwierdzają się przypuszczenia

Chińskie procesory x86 PowerStar jednak nie takie chińskie. Potwierdzają się przypuszczenia

Niedawno ogłoszone chińskie procesory x86 firmy Powerstar to nic innego jak CPU Intel 10. generacji po rebrandingu.

Chiński producent, PowerLeader, niedawno ogłosił swoje nowe procesory x86 o nazwie PowerStar. Firma zorganizowała duże wydarzenie, na które zaprosiła lokalne media, ale właśnie okazało się, że jak sądzono od samego początku, mamy tu do czynienia nie z autorskimi układami scalonymi, ale przemianowanym procesorem Intela z 10. generacji.

Wpis w bazie danych benchmarku Geekbench 5 potwierdza, że ​ to nic innego jak Intel Core i3-10105.

Powerstar

Wpis w bazie danych benchmarku Geekbench 5 ujawnia stację roboczą PowerLeader DP1UI-2, potwierdzając, że ​​PCU PSTAR P3-01105 1 to nic innego jak Intel Core i3-10105. Chip ma tę samą specyfikację z taktowaniem bazowym na poziomie 3,7 GHz, taktowanie boost 4,4 GHz, 6 MB pamięci podręcznej L3 i TDP 65 W. Nawet wydajność jest prawie identyczna, co raczej nie jest zaskoczeniem. Od początku istniało już podejrzenie, że te układy były przemianowanymi procesorami Intela, ale wpis w Geekbench to potwierdza.

geekbench 5

Producent chipów stwierdził, że spodziewa się całkowitej rocznej sprzedaży w wysokości 1,5 miliona i że ma również planowany pełny harmonogram dla swojej rodziny produktów Powerstar. Spodziewać należy się jednak, że chipy przyszłej generacji mogą być również przemianowanymi układami Intela i jesteśmy ciekawi, jak Intel reaguje na działania firmy, która wykupuje ich konsumenckie CPU i sprzedaje ponownie w taki sposób. 

Procesory mają być dostarczane z gotowymi platformami, więc raczej nie będzie można ich kupić osobno. Nie wiadomo, jakie będą ceny tych komputerów, ale zapewne nie będą one dostępne poza Chinami. PowerLeader pozycjonuje swoją ofertę procesorów Powerstar x86 dla różnych segmentów, w tym edukacji, administracji publicznej, energetyki, przemysłu, finansów, medycyny, handlu detalicznego i gamingu. Firma oświadczyła również, że planuje nadal rozwijać ofertę Powerstar, ale nie zdradziła jeszcze szczegółów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińskie procesory x86 PowerStar jednak nie takie chińskie. Potwierdzają się przypuszczenia

 0