Chińskie XFX wyprzedaje wszystkie zapasy kart Radeon RX farmom kryptowalut

Chińskie XFX wyprzedaje wszystkie zapasy kart Radeon RX farmom kryptowalut

Wydobycie kryptowalut to zajęcie wciąż popularne i przynoszące zyski, choć zajmują się nim głównie osoby, które są w stanie zainwestować fundusze w stworzenie farmy złożonej przynajmniej z kilku GPU. Górnicy są jednocześnie zmorą graczy, wykupując masowo wydajne karty graficzne zarówno AMD jak i NVIDII, powodując niedobory na rynku, co z kolei prowadzi do szybkiego windowania cen. Od dłuższego czasu obserwujemy taki stan rzeczy, a teraz chiński portal MyDrivers donosi, że lokalny oddział XFX nie posiada już w magazynie prawie wcale kart graficznych Radeon RX 500 i RX 5000, których niemal cały zapas został wyprzedany farmom górniczym.

Według jednego z chińskich portali, wszystkie zapasy kart XFX Radeon RX w Chinach są wyprzedawane górnikom. Czeka nas powrót do niekrorzystnej dla graczy sytuacji?

 

O wszystkim donosi chiński serwis MyDrivers, który zwykle jest dobrze poinformowany i ma swoje źródła w lokalnych fabrykach i wśród dystrybutorów, więc nie ma powodów wątpić w te doniesienia. "Według otrzymanych informacji przez cały wrzesień XFX nie przekazał sprzedawcom kilku modeli kart graficznych w Chinach. Prawie wszystkie modele głównego nurtu na rynku, takie jak RX 580 8 GB, RX 590 8 GB, RX 5600 XT, RX 5700 XT itp. są niedostępne. Rzekomo XFX, gdy tylko otrzymał te chipy od AMD, bezpośrednio sprzedał je górnikom, sprawiając, że karty te stały się całkowicie "kartami górniczymi", przez co sprzedawcy w ogóle nie otrzymali swojej partii towarów".

Popularność GPU wśród górników rośnie wraz ze wzrostem cen kryptowalut, jak choćby Ethereum. Choć wydawać by się mogło, że królem wydajności jest obecnie NVIDIA z układami Ampere, to jednak w przypadku górnictwa, znacznie lepiej sprawdzają się karty konkurencji. AMD Polaris zakończył już dawno swój cykl życia, jednak karty są wciąż popularne i produkowane, właśnie m.in. na potrzeby górników. Również Navi 10 jest chętnie kupowane na potrzeby budowania farm. Serie RX 570 i RX 5700 są wyprzedawane w Chinach, jednak najbardziej opłacalne są starsze układy. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińskie XFX wyprzedaje wszystkie zapasy kart Radeon RX farmom kryptowalut

 0