Chiny mają najwięcej kamer monitoringu, ale to USA ma najwięcej...

Chiny mają najwięcej kamer monitoringu, ale to USA ma najwięcej...

Rządy starają się mieć jak największą kontrolę nad swoimi obywatelami. Dane ze strony internetowej PreciseSecurity, firmy zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym pokazują dziesięć najlepszych krajów i miast o największej liczbie kamer CCTV. Jak można się domyślać, pod względem ogólnej ilości kamer do monitoringu "najlepiej" wypadają Chiny, jednak nie są na czele jeśli chodzi o ilość kamer na obywatela. PreciseSecurity podaje definicję telewizji przemysłowej jako "systemu telewizyjnego, w którym sygnały nie są publicznie dystrybuowane, ale są monitorowane, przede wszystkim w celu nadzoru i bezpieczeństwa" oraz stwierdza, że Stany Zjednoczone znajdują się na szczycie listy pod względem liczby instalacji kamer monitorujących na na mieszkańca, z 50 milionami kamer telewizji przemysłowej monitorującymi całą populację USA liczącą ponad 327 milionów ludzi.

Chiny przodują pod względem ilości kamer monitoringu, ale to USA są na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ilość kamer przypadających na obywatela.

Pod względem ogólnej liczby instalacji CCTV Chiny czterokrotnie przebijają tę liczbę i mówi się, że w Państwie Środka zainstalowano co najmniej 200 milionów kamer monitorujących 1,39 miliarda ludzi. Ponieważ chiński monitoring obejmuje znacznie większą populację niż w innych krajach, liczba kamer CCTV na 100 osób wynosi 14,36, w porównaniu do 15,28 w USA. Niestety nie ma tutaj danych ze wszystkich państw. Znaczącymi nieobecnymi w zestawieniach są Rosja, Indie i Brazylia, które według PreciseSecurity podały tylko dane instalacji CCTV dla kilku miast. Indie miały 274784 kamer rozmieszczonych w dziewięciu głównych miastach, podczas gdy Rosja miała w sumie 195000 kamer w miastach Moskwie i Petersburgu. W Brazylii odnotowano 22384 CCTV wśród 10 głównych miast.

Jeśli chodzi o najczęściej nadzorowane miasta na świecie na każde 100 osób, Chiny dominują na liście z 8 pozycjami w pierwszej dziesiątce. Jedynymi miejscami poza Chinami są Londyn, który pojawia się pod numerem 6 i Atlanta pod numerem 10, gdzie populacja wynosząca ponad pół miliona obywateli jest monitorowana przez 7800 kamer.

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chiny mają najwięcej kamer monitoringu, ale to USA ma najwięcej...

 0