Chiny: Sąd nakazał zwrot ponad 485000 kart graficznych kopalni kryptowalut

Chiny: Sąd nakazał zwrot ponad 485000 kart graficznych kopalni kryptowalut

Konflikt między islandzką firmą zajmującą się m.in. kopaniem kryptowalut w chmurze Genesis Mining a chińskim hostingodawcą spowodował zamrożenie niemal pół miliona kart graficznych. Teraz po ponad dwóch latach batalii sądowych, karty wracają do właściciela.

Spór pomiędzy Genesis Mining a chińskim dostawcy usług hostingowych Chuangshiji Technology Limited rozpoczął się w 2018 roku i dotyczył problemów z obciążeniami i płatnościami między obiema firmami. Genesis złożyło pozew przeciwko chińskiej firmie w 2019 r., domagając się zwrotu ponad 560000 procesorów graficznych i ponad 60000 koparek ASIC po rozwiązaniu umowy hostingowej z Chuangshiji. Hostingodawca odmówił jednak zwrotu sprzętu i zamiast tego rozpoczął jego likwidację bez zgody Genesis, co skłoniło właściciela sprzętu do złożenia pozwu.

Chiński sąd nakazał zwrot bezprawnie zajętych kart graficznych MSI RX 470 8 GB islandzkiej firmie, która zajmuje się kopaniem kryptowalut. Można się spodziewać, że układy te szybko trafią do sprzedaży.

Sąd Najwyższy Chin stanął po stronie Genesis Mining i nakazał zwrot ponad 485000 układów graficznych islandzkiej firmie. Chociaż decyzja ta może wydawać się zwycięstwem Genesis, problemy z kryptowalutami w Chinach powodują, że firma będzie musiała wymyślić co zrobić ze starzejącymi się układami. Cała sprawa dotyczy bowiem kart MSI Radeon RX 470 8 GB. Karty Radeon RX 470 nadal mają sporą wartość na rynku kart graficznych. Zwrócone karty są w stanie generować ponad 14,5 TH/s i przy stosunkowo niskim poborze mocy wciąż mogą generować zyski.

Oparte na chmurze firmy zapewniają klientom możliwość dzierżawienia mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut, odciążając użytkowników od konieczności budowy własnych koparek. Firmy te zazwyczaj oferują stałe pakiety, które zawierają stałą ilość mocy obliczeniowej w zamian za stałą stawkę, powiązane opłaty serwisowe itp. Odzyskane karty z pewnością trafią na rynek i całkiem możliwe, że trafią one do zwykłych użytkowników, szukających tanich GPU.

Zobacz także:

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chiny: Sąd nakazał zwrot ponad 485000 kart graficznych kopalni kryptowalut

 0