Chip.pl kończy działalność? Tak sugeruje wpis redaktora naczelnego

Chip.pl kończy działalność? Tak sugeruje wpis redaktora naczelnego

Chip - magazyn, który z pewnością kojarzy każdy pasjonat komputerów zniknął w 2017 roku.  Pierwsze (drukowane) wydanie magazynu ukazało się w kwietniu 1993, by ostatecznie przerwać działalność 5 kwietnia 2017 roku. Powodem likwidacji czasopisma była spadająca liczba kupujących wydania papierowe, co doprowadziło do sytuacji, że dalszy druk był nierentowny. W styczniu 2017 roku wydawnictwo Burda Media oświadczyło, że jednocześnie z zamknięciem wersji papierowej, do likwidacji przeznaczono dział internetowy, jak jednak wiemy do tego nie doszło.  Portal odkupili dotychczasowi pracownicy, którzy postanowili uratować Chip.pl od śmierci.

Wpis redaktora naczelnego na jego profilu FB sugeruje, że Chip.pl lada moment zakończy działalność.

Dotychczasowi dziennikarze założyli spółkę L-Space, która zawarła umowę licencyjną z Chip Holding, przejmując Chip.pl i utrzymując nieprzerwany dostęp do wiadomości z branży. "Polski serwis będą współtworzyli dziennikarze, pracujący w nim wcześniej oraz nowi członkowie zespołu. W redakcji pozostaje Konstanty Młynarczyk, technologiczny ekspert, związany z tytułem od 10 lat. Za dział informacyjny będzie odpowiadał Damian Kwiek, były dziennikarz III Programu Polskiego Radia, autor audycji Cyber Trójka. Oprawą artystyczną serwisu pokieruje doświadczony ilustrator, Piotr Sokołowski, twórca charakterystycznych okładek magazynu. Na stanowisku sekretarza redakcji w dalszym ciągu będzie pracowała Monika Żuber-Mamakis, w zespole komputerowej legendy od 11 lat. Siłę nowego CHIPa zbudują też m. in.: Sylwia Zimowska (znana jako Dama Gier) , Jacek Tomczyk (wcześniej w Blizzone.pl), Jacek Miśkiewicz (dziennikarz śledzący to, co w internecie nieoczywiste) i trochę zagadkowy członek zespołu - Wintermute (specjalista od sprzętu i najnowszych rozwiązań)" - mówił komunikat prasowy z 2017 roku.

Przez trzy lata udawało się utrzymać działalność portalu, jednak wszystko wskazuje na to, że Chip.pl ponownie znajduje się w nieciekawej sytuacji. Na profilu Konstantego Młynarczyka, który pełnił rolę redaktora naczelnego w Chip.pl, pojawiło się pożegnanie, sugerujące, że magazyn internetowy kończy działalność. Wciąż czekamy na potwierdzenie tej zaskakującej wiadomości, bo mimo wszystko na portalu wciąż pojawiają się aktualności, także wierzymy, że Chip.pl przetrwa trudniejszy czas, choć fragment polecający pracowników sugeruje jednak jasno, że redakcja przestaje istnieć. Jeśli faktycznie sprawdza się tu najczarniejszy scenariusz, to pozostaje nam tylko życzyć pracownikom Chip.pl wszystkiego dobrego w dalszej karierze i podziękować za lata świetnej działalności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chip.pl kończy działalność? Tak sugeruje wpis redaktora naczelnego

 0