Chris Avellone namawia Microsoft do zwolnienia kierownictwa Obsidian

Chris Avellone namawia Microsoft do zwolnienia kierownictwa Obsidian

Chris Avellone to jeden z bardziej cenionych twórców w świecie komputerowych gier RPG. Chris początkowo pracował jako projektant gier i współtworzył takie tytuły jak: Fallout 2, Planescape: Torment, Icewind Dale, a następnie został współzałożycielem studia Obsidian Entertainment. Tam spędził ponad dekadę pracując nad  Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Alpha Protocol, Fallout: New Vegas oraz Pillars of Eternity i Tyranny. Pomimo sukcesów Avellone nagle odszedł ze studia w czerwcu 2015 roku, a dopiero kilka miesięcy temu zdecydował się wyznać, co tak naprawdę było przyczyną jego odejścia, nie szczędząc oskarżeń pod adresem kierownictwa i dyrekcji w studiu. Pomimo upływy czasu nastroje wcale nie zelżały, co Chris podkreślił w swoim ostatnim wpisie na Twitterze.

Chris Avellone namawia Microsoft do zwolnienia kadry kierowniczej studia Obsidian, sam jednocześnie wyrażając otwartość na powrót do studia.

Po ogłoszeniu przejęcia studia Obsidian przez Microsoft, Chris Avellone otwarcie napisał do Phila Spencera, szefa Xboxa o zatrzymanie "dobrych" pracowników studia, a wykopanie kadry zarządzającej. Wśród wielu powodów, które przemawiają przeciw obecnemu kierownictwu, Chris wymienia nieustanne palenie mostów, przekładanie profitów z gier nad zamiłowanie do gier samych w sobie i generalnie kiepskie traktowanie pracowników, włączając w to dyskryminowanie ze względu na płeć. Czyżby Chris oskarżając swoich dawnych współpracowników, sam chciał ponownie kierować studiem Obsidian? Wszystko na to wskazuje, a i sam zainteresowany nie kryje zbytnio swoich intencji.

Avellone potwierdził, że jest otwarty na ponowną pracę dla Obsidan, jeśli zmiany w dowodzeniu zostaną wprowadzone pod nowym kierownictwem Microsoftu. Powtórzył on jednocześnie swoje poparcie dla deweloperów w studio i dodał, że jest bardzo podekscytowany tytułem Project Indiana, którego twórcami są  Leonard Boyarsky i Tim Cain. Gra ta jest jednocześnie tematem dyskusji związanej z przejęciem studia przez Microsoft. Jak dotąd mówiło się, że nowy tytuł RPG od Obsidian zostanie wydany przez nowy oddział Take-Two nazwany Private Division.  Avellone jest obecnie wolnym strzelcem. Pracował przy takich projektach jak  Into The Breach, Prey, Divinity: Original Sin 2 i Dying Light 2. W międzyczasie ekipa z Obsidian, włącznie z kierownictwem typowanym do zwolnienia, opublikowała film wyjaśniający, czemu zgodzili się na przejęcie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chris Avellone namawia Microsoft do zwolnienia kierownictwa Obsidian

 0