Chris Hook przechodzi z AMD do Intela. Niebiescy powracają na rynek GPU

Chris Hook przechodzi z AMD do Intela. Niebiescy powracają na rynek GPU

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Jim Keller - jeden legendarnych pracowników AMD podążył ścieżką, którą wyznaczył Raja Koduri i dołączył do Intela, a teraz kolejna sława idzie w ich ślady.

Kilka tygodni temu Chris Hook, dyrektor ds. globalnego marketingu produktów AMD rozstał się z "czerwonymi". Teraz po 17 latach pracy Hook przechodzi z obozu czerwonych do konkurencyjnego Intela. Hook dołączył do ATI (które później stało się częścią AMD) 17 lat temu, zajmując się promocją i marketingiem wszystkiego co związane z grafiką, a później wraz z rozszerzaniem działalności, promował wszystko co związanej z układami AMD/ATI. Hook pracował bardzo blisko z Raja Kodurim, który również obecnie pracuje dla Intela. Obaj byli odpowiedzialni za poprawne działanie Radeon Technologies Group. Chris przeważnie działał w cieniu, jednak jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży, powiązana z większością rzeczy, które widzieliśmy do tej pory.

To już właściwie pewne. Na rynku kart graficznych pojawi się nowy gracz

Nadchodzący okres będzie niezwykle interesujący, patrząc na bardzo ambitne plany Intela związane z układami graficznymi oraz fakt, że ekipę "niebieskich" zasilają gwiazdy z ogromnymi sukcesami na koncie. Wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwsze konkretne wiadomości o układach graficznych Intela, zwłaszcza że jak pamiętamy, w przeszłości Intel próbował już swoich sukcesu na tym polu. Niestety wszystko co związane z  IGP albo dGPU Intelowi raczej nie wychodziło. I nie chodzi tu tylko o stroną sprzętową. Aby całość odniosła sukces niezbędny jest też utalentowany zespół odpowiedzialny za sterowniki i oprogramowanie. Aby stanąć w szranki z NVIDIĄ czy AMD, którzy są lata przed Intelem, "niebiescy" będą się musieli nieźle napocić i zapewne właśnie w celu nadrobienia lat straty, Intel angażuje doświadczonych pracowników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chris Hook przechodzi z AMD do Intela. Niebiescy powracają na rynek GPU

 0