Chrome 69 przyniesie nowy styl Material Design 2. Sprawdźcie go już teraz

Chrome 69 przyniesie nowy styl Material Design 2. Sprawdźcie go już teraz

Chrome 69, czyli najnowsza nadchodząca wersja przeglądarki internetowej Google, w końcu wprowadzi duże odświeżenie interfejsu dla wszystkich użytkowników. Mowa tu oczywiście o Material Design 2, które testowane jest już od kilku miesięcy, ale dopiero z premierą nowej edycji przeglądarki oficjalnie przesiądziemy się na nowy styl wizualny. Producent potwierdził, że planuje udostępnić Chrome 69 już w przyszłym miesiącu, na wszystkich systemach operacyjnych, co oznacza spore zmiany (do których trzeba będzie się przyzwyczaić) zarówno dla posiadaczy pecetów, jak i mobilnych urządzeń z Androidem. W pierwszej kolejności update otrzymamy na platformach stacjonarnych (Windows i Linux), bo już 4 września, a właściciele smartfonów i tabletów poczekają kilka dni dłużej.

Chrome 69 przyniesie nowy styl wizualny przeglądarki Google, znany pod nazwą Material Design 2. 

Chrome Material Design 2

Co nowego przyniesie Chrome 69? Chyba największą zmianę dostrzeżemy w pasku kart, które zostały zaokrąglone i są nieco wyższe niż dotychczas, a do tego ikonka otwierania kolejnych kart jest po prawej stornie. Zaokrąglone zostały również elementy na pasku zakładek i rzucają one cień. Kolejna istotna zmiana, poza postawieniem na jaśniejsze kolory, zamiast dotychczas stosowanych szarości,  to pasek adresu, który ma owalny kształt zamiast prostokątnego, a gdy go aktywujemy, by wpisać adres, pojawia się wokół niego niebieska obwoluta. Odświeżenia idącego w tym samym kierunku spodziewać możemy się też na Androidzie, gdzie otrzymamy podobne zaoblone kształty i schemat kolorystyczny, a testowany jest tu również nowy switcher kart, ale nie wiemy, czy stanowi on część Material Design 2.

Mniejszych i większych zmian jest zdecydowanie więcej i polecamy zapoznać się z nimi samodzielnie już teraz, nie czekając na debiut Chrome 69 (tym samym szybciej do nich nawykniemy), ale jeśli nie chcecie teraz zawracać sobie tym głowy, to zmiany obejmą wszystkich automatycznie na początku września. Dla niecierpliwych, poniżej opisujemy jak dokonać przesiadki na Material Design 2 w bardzo prosty sposób.

Dla użytkowników Andorida:

  • Udaj się pod adres: chrome://flags/#enable-chrome-modern-design​
  • W opcji Chrome Modern Design zmień z "Default" na "Enabled"
  • Zrestartuj przeglądarkę

Dla użytkowników systemów Windows, Mac i Linux:

  • Udaj się pod adres: chrome://flags/#top-chrome-md
  • Zmień opcję UI Layout for the browser's top chrome z "Default" na "Refresh".
  • Zrestartuj przeglądarkę

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chrome 69 przyniesie nowy styl Material Design 2. Sprawdźcie go już teraz

 0