Chrome ściągnie wybrane artykuły bez ingerencji użytkownika

Chrome ściągnie wybrane artykuły bez ingerencji użytkownika

W ramach serii zmian Google poinformowało o kolejnej nowince, która teraz dedykowana jest mobilnej wersji Chrome. W jakimś stopniu zdołała ona wywołać drobne kontrowersje.

Google od dłuższego czasu zapowiada spore zmiany w swej flagowej przeglądarce Chrome. Stopniowo zniknie kłódeczka pokazująca bezpieczne połączenie z daną witryną. Kolejną nowinką ma być blokada instalacji rozszerzeń niepochodzących bezpośrednio ze sklepu amerykańskiej firmy. Oczywiście należy pamiętać, iż ostatnia kwestia znacząco zmniejszy ryzyko dodania zainfekowanych dodatków. Tym razem postanowiono zaproponować rozwiązanie dedykowane mobilnej wersji przeglądarki dostępnej na Androida. Otóż Chrome automatycznie pobierze wybrane treści przez WiFi tak, by użytkownik mógł się z nimi zapoznać będąc offline. Jak wynika z oficjalnej informacji, system sam będzie wybierał artykuły prasowe, opierając się o panujące w danym regionie trendy. Do tego, jeżeli jesteśmy zalogowani na swoim koncie Google, całość będzie bazować także na naszej historii przeglądania.

Chrome w wersji mobilnej automatycznie pobierze wybrane treści na smartfona

Chrome ściągnie wybrane artykuły bez ingerencji użytkownika

Nowa funkcja wywołała trochę kontrowersji, ponieważ posiadacz przeglądarki w tym przypadku traci jakąkolwiek kontrolę nad tym, jakie treści zostaną ściągnięte. Google praktycznie za nas postanowiło decydować o tym, co mamy oglądać na swym smartfonie. Przekazane artykuły nie zawsze mogą być zgodne z konkretnymi przekonaniami doprowadzając jedynie do irytacji. Początkowo opcja pojawi się m.in. w Indiach i Brazylii. Nie wykluczone, iż za jakiś czas zawita we wszystkie regiony świata w tym do Polski. Oczywiście należy pochwalić amerykańską korporację za chęć implementacji jak najkorzystniejszych dla konsumentów narzędzi, aczkolwiek nie zawsze mogą być one dla nich korzystne. A jak wyjdzie w tym przypadku przekonamy się za jakiś czas.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chrome ściągnie wybrane artykuły bez ingerencji użytkownika

 0