Chroń dostęp do swoich usług w nazwa.pl za pomocą zabezpieczenia 2FA

Chroń dostęp do swoich usług w nazwa.pl za pomocą zabezpieczenia 2FA

W ostatnim czasie pojawiają się informacje o groźnym wycieku danych nawet kilku milionów Polaków z popularnych portali internetowych takich jak Facebook czy Allegro. Stosowanie odpowiednich zabezpieczeń zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz utrudnia pracę cyberprzestępcom dokonującym tego rodzaju ataków. Jak wynika z informacji podawanych na przykład przez CERT Polska, dane logowania zostały wykradzione z przeglądarek WWW, w których były zapamiętane. Dlatego oprócz dokonywania okresowych zmian wszystkich swoich haseł, powinniśmy korzystać z mechanizmu ochrony za pomocą 2FA wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Bezpieczeństwo w sieci powinno stanowić priorytet dla wszystkich użytkowników Internetu, niezależnie, czy mowa o serwisie społecznościowym, skrzynce e-mail czy logowaniu do bankowości online. Każde, nawet najtrudniejsze hasło, może zostać przejęte z naszego komputera przez hakerów, dlatego warto wspomagać się uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Platforma nazwa.pl proponuje klientom jako jedną z form zabezpieczeń mechanizm 2FA przy logowaniu do panelu zarządzania hostingiem CloudHosting Panel, kont e-mail oraz do Panelu Klienta.

Poczta e-mail z najwyższym poziomem bezpieczeństwa

Informacje przechowywane na skrzynkach pocztowych stanowią skarbnicę wiedzy zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Codziennie w korespondencji elektronicznej przesyłany jest ogrom danych, które należy odpowiednio chronić. Na szczęście poczta umieszczona na serwerach CloudHosting i CloudMail może być zabezpieczona za pomocą kompleksowego mechanizmu 2FA, który wprowadza podwójne sprawdzenie uprawnień dostępu do skrzynki e-mail. Podczas logowania, oprócz hasła, trzeba podać specjalny kod, który jest przesyłany w wiadomości SMS lub który można wygenerować w aplikacji Google Authenticator.

nazwa.pl zabezpieczenie

Warto wspomnieć, że w nazwa.pl zabezpieczenie skrzynek e-mail nie ogranicza się jedynie do webmaila. Za jego pomocą chronione są również wiadomości odbierane przez IMAP4 oraz POP3. Informację jak aktywować to zabezpieczenie znajdziemy pod tym adresem.

Zabezpieczenie 2FA przy logowaniu do CloudHosting Panel

Dostęp do panelu zarządzania serwerem, podobnie jak poczta e-mail, również zasługuje na szczególną ochronę. To przede wszystkim za jego pomocą wykonywane są najważniejsze czynności związane z konfiguracją hostingu. Proces logowania do CloudHosting Panel w nazwa.pl możesz uzupełnić o procedurę uwierzytelniania dwuskładnikowego, która zabezpieczy nasz serwer przed cyberprzestępcami.

nazwa.pl zabezpieczenie

Ochrona 2FA dla CloudHosting Panel polega na generowaniu kodów dostępu w darmowej aplikacji Google Authenticator. Po włączeniu zabezpieczenia, podczas logowania system poprosi użytkownika o wprowadzenie jednorazowego kodu. W ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo swojego hostingu. Więcej informacji na temat zabezpieczenia 2FA przy logowaniu do CloudHosting Panel znajdziemy tutaj.

Panel Klienta pod specjalnym nadzorem

O próbach wyłudzenia danych słyszy się coraz częściej, a cyberprzestępcy są coraz bardziej zuchwali. Serwis nazwa.pl w 2020 roku aktywował mechanizm 2FA podczas logowania do Panelu Klienta. Dzięki temu zabezpieczeniu, po wpisaniu loginu i hasła, system poprosi nas o podanie jednorazowego kodu, który wysyłany jest automatycznie na kontaktowy adres e-mail lub Twój telefon komórkowy, w wiadomości SMS. W ten sposób masz pewność, że nikt nieuprawniony nie dostanie się do Twojego Panelu Klienta w nazwa.pl. Więcej szczegółów znajdziemy tu.

Kompleksowa ochrona usług w nazwa.pl

Cyberprzestępcy nie śpią. Walka z nimi trwa każdego dnia. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa usług oferowanych firma wprowadziła wiele mechanizmów ochronnych, które pozwalają zabezpieczyć konta e-mail, CloudHosting Panel czy Panel Klienta. Jeśli jeszcze nie aktywowałeś zabezpieczenia 2FA do swoich usług w nazwa.pl to warto dokonać takiej czynności, by lepiej się zabezpieczyć przed cyberprzestępcami.

nazwa.pl zabepieczenie

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chroń dostęp do swoich usług w nazwa.pl za pomocą zabezpieczenia 2FA

 0