CI Games pracuje nad nową marką i ujawnia plany na najbliższe lata

CI Games pracuje nad nową marką i ujawnia plany na najbliższe lata

CI Games nakreślił plany na najbliższe pięć lat. Twórcy Sniper: Ghost Warrior i studio Lords of the Fallen rozwijają nową markę, a także chcą wydawać 1-3 nowe tytuły rocznie.

CI Games podzielił się planami do 2027 roku. Firma chce wprowadzać do sprzedaży po 1-3 produkcje rocznie, a także zadebiutować z nowym IP Scorpio. Jest to taktyczna strzelanka PvE i gra usługa, która będzie rozwijana długo po debiucie. Za projekt odpowiada wewnętrzne Underdog Studio. Oprócz tego w przygotowaniu pozostaje gra survivalowa Survive, która działa na silniku Unreal Engine 5. Nad tytułem pracuje zewnętrzna ekipa CI Games do spółki ze studiem – Batfields. Ujawnienie szczegółów rozgrywki nastąpi pod koniec 2022 roku.

CI Games pracuje nad nowym IP, a także zamierza skupiać się nad serią Sniper Ghost Warrior.

To nie wszystko, ponieważ w 2023 roku pojawi się The Lords of the Fallen stanowiący reboot odsłony z 2014 roku, którego akcję osadzono tysiąc lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Produkcja zaproponuje zabawę solo oraz w trybie wieloosobowym. Gra zadebiutuje na komputerach i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Firma poinformowała też, że ​​seria Sniper Ghost Warrior będzie nadal rozwijana za pośrednictwem nowego studia partnerskiego współpracującego z Underdog. Według deklaracji CI Games kluczowe pozostaną gry action-RPG.

Drugim istotnym punktem działalności jest seria Sniper Ghost Warrior, która sprzedała się dotychczas w nakładzie 13 milionów egzemplarzy. "Jednocześnie firma planuje współpracę z partnerami zewnętrznymi, aby wykorzystując wspólne doświadczenia, dywersyfikować swoją działalność o nowe obszary rozrywki. Spółka planuje adaptację kluczowych IP na nowe formaty, w tym gry mobilne, VR oraz film i TV. Jednocześnie CI Games rozważa potencjalne tworzenie i wydawanie gier opartych o uznane, popularne IP" - napisano w komunikacie. "W ciągu ostatnich trzech lat CI Games przeszło poważną zmianę, przekształcając się z firmy działającej w Polsce w dewelopera i wydawcę o prawdziwie ogólnoeuropejskiej strukturze zarządzania i zespołu. Dzięki naszej globalnej strategii i planom jeszcze mocniej koncentrujemy się na najwyższej jakości w grach na konsole i komputery PC".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CI Games pracuje nad nową marką i ujawnia plany na najbliższe lata

 0