CI Games z rekordowymi przychodami. Pomogła premiera Lords of the Fallen

CI Games z rekordowymi przychodami. Pomogła premiera Lords of the Fallen

CI Games, polski deweloper i wydawca gier zanotował w zeszłym roku rekordowe przychody. Firma kojarzona z takimi markami jak Sniper Ghost Warrior czy Lords of the Fallen ma powody do zadowolenia.

Według dostępnej informacji istniejący od 22 lat CI Games (wcześniej znany pod nazwą City Interactive) na dzień 31 grudnia 2023 r. wygenerował ponad 60 milionów dolarów skonsolidowanych przychodów netto. Liczba ta oznacza wzrost o 400% rok do roku, najwyższy, wręcz rekordowy w historii polskiego przedsiębiorstwa. CI Games przypisało 83% swoich przychodów ze sprzedaży wydanej 13 października 2023 r. grze Lords of the Fallen.

W 2023 roku CI Games osiągnęło rekordowe przychody. Pomogła głównie sprzedaż Lords of the Fallen.

Tymczasem 17% wygenerowano z poprzedniego katalogu tytułów, a Sniper Ghost Warrior Contracts 2 stanowiło pozostałe 9% przychodów. Ponadto w raporcie wskazano, że prawie 45% sprzedaży Lord of the Fallen przypada na Amerykę Północną.

Dyrektor generalny CI Games Marek Tymiński powiedział: „Miniony rok był dla nas okresem nieustannej dynamiki, ponieważ skupialiśmy się na największym i najdroższym tytule w historii firmy: Lords of the Fallen. Dzięki udanej premierze i stałym, solidnym wynikom istniejącego katalogu, był to najlepszy rok pod względem przychodów dla CI Games Group”.

Nic dziwnego, że to właśnie Lords of the Fallen odpowiada za zdecydowaną część przychodów studia, skoro to popularna na Zachodzie marka. Sama produkcja stanowi reboot wydanej w 2014 gry, którego akcję umieszczono tysiąc lat po wydarzeniach z oryginału. Tym razem CI Games wydało tytuł, z kolei za jego powstanie odpowiada należące do firmy Hexworks.

Warto wspomnieć, że powstaje następna część serii Death of the Fallen reprezentujący podgatunek soulslike. Premierę zaplanowano na rok 2026.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CI Games z rekordowymi przychodami. Pomogła premiera Lords of the Fallen

 0