CI Games zapowiedziało Sniper Ghost Warrior Contracts

CI Games zapowiedziało Sniper Ghost Warrior Contracts

Po ponad roku przerwy rodzime studio CI Games postanowiło powrócić z marką Sniper: Ghost Warrior zapowiadając kolejną pełnoprawną grę wideo. Sniper: Ghost Warrior Contracts przenosi nas w dość mroźne klimaty syberyjskiej dziczy oraz wprowadza zupełnie nowy element w tej serii gier mianowicie — system tytułowych kontraktów. Choć o zasadzie ich działania w Sniper: Ghost Warrior Contracts wiemy bardzo mało, tak z dotychczas ujawnionych przez producenta informacji wynika, że będą one polegały na wykonywaniu dostępnych misji, za które otrzymamy ustalone wcześniej nagrody (w przypadku pobocznych zleceń będą to dodatkowe premie). Co ważne, każdy z otrzymanych kontraktów będziemy mogli wykonać dowolną ilość razy, dzięki czemu zarobimy większą ilość gotówki, jak również sprawdzimy różne opcje wykonania danego zlecenia.

Sniper Ghost Warrior Contracts trafi do sprzedaży w 2019 roku na trzech wiodących platformach - PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gra oprócz single playera otrzyma także tryb multiplayer.

CI Games zapowiedziało Sniper Ghost Warrior Contracts

Prezes CI Games podkreślił, że studio miało wystarczająco dużo czasu na wyciągnięcie odpowiednich wniosków z poprzedniego dość średnio odebranego Sniper Ghost Warrior 3. Dlatego zespół, który poniósł klęskę przez rzekomo zbyt małe ambicje postanowił przywrócić do życia kilka elementów znanych z pierwszych części serii. Pomimo iż w Contracts zrezygnowano z otwartości dostępnego świata to nie pozbyto się do końca sandboksowego charakteru rozgrywki. W praktyce dostaniemy dość szeroki wachlarz możliwości likwidacji przeciwników (mówi się nawet o setce sposobów). Dodatkowo mapy zostaną zaprojektowane w taki sposób, aby dać większe pole do popisu bardziej pomysłowym osobom. Krótko mówiąc wiele zależy nie od prostego strzelania do celów, a bardziej taktycznego podejścia. Dużą rolę odegra też wykorzystany silnik produkcji, za który w przypadku trzeciej części CI Games zebrało solidne baty.

Od teraz będzie on lepiej zoptymalizowany co poskutkuje, chociażby krótszymi czasami ładowania, jak również stabilną liczbą FPS. Cóż na papierze wszystko to wygląda znacznie lepiej niż ostatnio i ewidentnie widać, że deweloper stara się naprawić błędy z przeszłości. Postawienie na system kontraktów, przejście na mniejszych rozmiarów świat, czy zwiększony poziom trudności mogą przyczynić się do odniesienia sukcesu na rynku gier wideo. Seria Sniper Ghost Warrior nigdy nie zdołała się przebić do świadomości graczy na całym świecie zaś krytyczne recenzje poprzedniczki tylko pogrzebały te nadzieje. Czy ostatecznie Sniper powstanie z kolan przekonamy się dopiero w przyszłym roku, ponieważ właśnie wówczas zaplanowano debiut tytułu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CI Games zapowiedziało Sniper Ghost Warrior Contracts

 0