Ciemne chmury nad Bioware. Anthem psuje nie tylko PS4 ale również Xbox One

Ciemne chmury nad Bioware. Anthem psuje nie tylko PS4 ale również Xbox One

Gracze a całym świecie byli podekscytowani wiadomością, że Electronic Arts i Bioware wspólnie szykują grę AAA, którą zaprezentowano pierwszy raz podczas ubiegłorocznych targów E3. Nowa marka o nazwie Anthem zdaje się jednak nie być tym, co zapowiadano. Wiadomo, że im większe oczekiwania, tym większy zawód, ale problemy, z którymi boryka się gra są powodem ogromnej frustracji i wielu graczy. Tytuł ten był ostatnio mocno krytykowany za wyłączanie się na konsolach PlayStation 4, a pojawiają się również doniesienia, że Anthem potrafi całkowicie zepsuć konsolę. Sony jest świadome problemów i rozpoczęli oni akcję zwrotu pieniędzy niektórym graczom.

Anthem - szumnie zapowiadana gra, okazała się kolejną problematyczną wpadką Bioware.

Elektronicy również przyznali, że sytuacja jest poważna i poprosili graczy o przysyłanie raportów z awarii, które pomogą odnaleźć ich przyczynę. Posiadacze konkurencyjnych konsol Xbox One mogli czuć się bezpiecznie, jako że problem zdawał się dotykać wyłącznie produktów Sony, jednak były to przedwczesne przypuszczenia. Pojawiły się nowe doniesienia, że awarie dotykają również Xbox One X. O ile błędy gry występują zdecydowanie częściej na PlayStation 4, to posiadacze konsol Microsoftu powinni mieć świadomość, że i oni mogą spotkać się z niespodziewanym wyłączeniem konsoli i/lub jej awarią. W przypadku konsol Xbox One, kiedy gra wywoła błąd, nie jest to zwykłe wyłączenie tytułu. Wyłączona i to całkowicie zostaje cała konsola i nie mówimy tutaj o trybie uśpienia, z którego korzysta większość graczy, ale całkowite, nagłe wyłączenie, które wymusza kompletny restart urządzenia.

Sytuacja ta jest porównywalna zachowaniem, do wyciągnięcia kabla zasilającego z gniazdka. Kiedy konsola PS4 sprawdza dyski, wyświetlana jest animacja, jednak w konsolach Xbox One coś takiego nie występuje - jednak zdarzenie jest analogiczne. Jeden z redaktorów magazynu Forbes, który doświadczył takiej sytuacji, mówi, że nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego w żadnym z tytułów na Xbox One X. Póki co nie wiadomo co powoduje restarty i awarie konsol. PlayStation 4 wyświetla powiadomienia o przegrzewaniu, których brak w tym przypadku, więc problem nie leży tutaj. Część graczy zgłasza otrzymywanie błędów związanych z pamięcią, jednak póki co trzeba czekać na oficjalne stanowisko EA.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ciemne chmury nad Bioware. Anthem psuje nie tylko PS4 ale również Xbox One

 0