Cisco Systems kupiło BroadSoft za 2,2 mld USD

Cisco Systems kupiło BroadSoft za 2,2 mld USD

Zarząd firmy Cisco Systems znanej w branży informatycznej między innymi z produkcji urządzeń sieciowych podjął decyzję o kupieniu przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego BroadSoft razem z jego zadłużeniem.

Firmy coraz częściej korzystają z zalet idących w parze z technologią chmury, co z pewnością zmotywowało Cisco do zakupu BroadSoftu.  Za sprawą nowo nabytego przedsiębiorstwa sieciowy gigant z San Jose w Kaliforni ma zamiar rozszerzyć swoją ofertę o rozwiązania telekomunikacyjne. Jest to przełomowy krok w działalności Cisco Systems, który pozwoli na stabilizację kosztów usług będących w stanie zaspokoić rosnące potrzeby wśród Firm korzystających z technologii chmury. Ostateczna cena za BroadSoft wynosi około 2,2-miliarda USD w co wliczono także długi przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego. W wyniku podjętej decyzji akcje Cisco wzrosły o około jeden procent.

To inteligentne przejęcie, które daje firmie Cisco większą siłę ognia

Decyzja o zakupie przedsiębiorstwa, którego dotychczasowa siedziba mieściła się w mieście Gaithersburg w stanie Maryland zdaniem ekspertów jest biznesowym strzałem w dziesiątkę. Za jej sprawą firma Cisco Systems od lat okupująca pierwsze miejsce w światowym rankingu firm sieciowych niewątpliwie wzmocni swoją pozycję względem innych na międzynarodowym rynku. Rozszerzenie oferty o nowe opcje to dodatkowy atut marki, który na pewno wpłynie na zainteresowanie nowymi możliwościami. Biorąc pod uwagę takie okoliczności niemal pewnym jest fakt, że poczyniona w związku z zakupem BroadSoftu inwestycja stanie się powodem bardziej intensywnego przychodu finansowego na koncie Cisco Systems.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cisco Systems kupiło BroadSoft za 2,2 mld USD

 0