CMA dało zgodę. Microsoft oficjalnie sfinalizował przejęcie Activision Blizzard

CMA dało zgodę. Microsoft oficjalnie sfinalizował przejęcie Activision Blizzard

Zakończyła się trwająca ponad rok batalia przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Po tym jak ostateczną zgodę dała Wielka Brytania, firma z Redmond oficjalnie sfinalizowała fuzję.

Microsoft oficjalnie przejął Activision Blizzard

Dzisiejszy dzień jest niezwykle intensywny dla Microsoftu. Po tym jak brytyjski organ ds. regulacji rynku po początkowej blokadzie i protestach wydał ostateczną zgodę na przejęcie Activision Blizzard, producent Xboxa dokonał finalizacji umowy kupna wydawcy Call of Duty za kwotę 68,7 miliarda dolarów amerykańskich. Tym samym wielkie przejęcie stało się faktem, a Activision Blizzard dołączyło do rodziny Xbox. Microsoft jest już właścicielem takich franczyz jak Call of Duty, Diablo czy World of Warcraft. Na rynku gier mobilnych gigant z Redmond posiada prawa do Candy Crush King.

Stało się. Microsoft sfinalizował przejęcie Activision Blizzard.

Do Xboxa Game Studios dołączają też studia deweloperskie Infinity Ward, Raven Software, Sledgehammer Games, Treyarch, Toys for Bob, Beenox i High Moon Studios. 

„Jako jeden zespół będziemy się uczyć, wprowadzać innowacje i nadal dotrzymywać naszej obietnicy, aby zapewnić radość związaną z grami większej liczbie osób” – powiedział Phil Spencer, szef działu Xbox. „Będziemy to robić w kulturze, która stara się umożliwić każdemu wykonywanie najlepszej pracy, w której wszyscy są mile widziani i która koncentruje się na naszym ciągłym zaangażowaniu”.

„Zamierzamy włączyć się we wszystko, co robimy w Xbox – od naszego zespołu, przez tworzone przez nas produkty i historie, które opowiadamy, po sposób, w jaki nasi fani wchodzą w interakcje i angażują się jako szersza społeczność graczy”.

„Wspólnie stworzymy nowe światy oraz historie, przeniesiemy gry do większej liczby miejsc, by więcej graczy mogło w nie zagrać, a także będziemy nawiązywać kontakt z graczami i zachwycać ich na nowe, innowacyjne sposoby w miejscach, w które uwielbiają grać, w tym na urządzeniach mobilnych, strumieniowaniu w chmurze i nie tylko.

Gracze zawsze byli w centrum wszystkiego, co robimy. W miarę naszego rozwoju będziemy nadal utrzymywać graczy w centrum wydarzeń. Będziemy nadal słuchać Waszych opinii, budować społeczność, w której możecie być sobą, gdzie programiści mogą dać z siebie wszystko, i nadal tworzyć naprawdę fajne gry.

„Zgodnie z obietnicą będziemy nadal udostępniać więcej gier w większej liczbie miejsc – a zaczyna się to już teraz, poprzez umożliwienie dostawcom i graczom przesyłania strumieniowego w chmurze strumieniowania gier Activision Blizzard na Europejskim Obszarze Gospodarczym, co jest zobowiązaniem podjętym wobec Komisji Europejskiej.

„Dzisiaj rozpoczynamy pracę nad wprowadzeniem ukochanych marek Activision, Blizzard i King do Game Pass i innych platform. Powiemy więcej o tym, kiedy możecie się spodziewać gry w nadchodzących miesiącach. Wiemy, że jesteście podekscytowani – i my też.”

Activision Blizzard przyznał na początku tego tygodnia, że jeśli transakcja dojdzie do skutku, spodziewa się rozpocząć dodawanie swoich tytułów do Game Pass w 2024 roku.

CMA dało zgodę na przejęcie Activision Blizzard

Microsoft ogłosił zamiar kupna Activision Blizzard w styczniu 2022 roku. Od tego czasu musiał zaciekle walczyć, żeby uspokoić obawy części światowych regulatorów rynków, którzy argumentowali, że połączenie może dać nieuczciwą przewagę firmie z Redmond, chodziło głównie o Sony.

Jednym z podstawowych punktów spornych była sugestia, że Microsoft może udostępnić Call of Duty wyłącznie na Xbox i PC. Zaciekłym przeciwnikiem fuzji było CMA, które zablokowało całe przedsięwzięcie w UK ze względu na obawy dotyczące jej wpływu na rodzący się rynek gier w chmurze.

Aby rozwiać te wątpliwości, producent Xboxa zgodził się sprzedać prawa do gier w chmurze Ubisoftowi. W zeszłym miesiącu CMA ogłosiło, że tymczasowo zgodziło się na transakcję, a dziś – po konsultacjach – oficjalnie zatwierdziło przejęcie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CMA dało zgodę. Microsoft oficjalnie sfinalizował przejęcie Activision Blizzard

 0