Co dalej z Call of Duty: Mobile? Jasne stanowisko Activision Blizzard

Co dalej z Call of Duty: Mobile? Jasne stanowisko Activision Blizzard

Microsoft nieoczekiwanie poinformował, że po przejęciu Activision Blizzard los mobilnego Call of Duty będzie przesądzony, a projekt zostanie stopniowo wycofany. Teraz do tego stanowiska odniósł się wydawca, który prostuje słowa amerykańskiego giganta z Redmond.

Microsoft wywołał pewne zamieszanie ogłaszając, iż po finalizacji kupna Activision Blizzard los Call of Duty Mobile będzie de facto przesądzony, a gra zostanie pomału wycofana na rzecz Warzone Mobile, czyli popularnego battle royala, który pozostaje oczkiem w głowie deweloperów i najwyraźniej w nim Microsoft widzi większy potencjał. Do stanowiska producenta Xboxa odnieśli się twórcy mobilnej wersji strzelanki. Activision zapowiedziało, że będzie nadal wspierać grę dużymi aktualizacjami w perspektywie długoterminowej. „Jesteśmy zaangażowani w Call of Duty: Mobile jako ważną część całej serii Call of Duty i naszej ogólnej strategii na rynku gier mobilnych” – napisano w oficjalnym komunikacie opublikowanym na profilu CoD Mobile.

Activision Blizzard deklaruje, że wbrew temu, co twierdził Microsoft zamierza dalej wspierać Call of Duty: Mobile poprzez dostarczanie nowej zawartości i aktualizacji.

„Mamy najlepszych fanów na świecie i zamierzamy nadal wspierać grę za pomocą solidnej mapy drogowej zawierającej nową zawartość oraz aktualizację, w dłuższej perspektywie”. W zeszłym tygodniu Microsoft przyznał, że wierzy, iż zastąpienie Call of Duty Mobile przez Warzone Mobile jest realne. „CoD: Mobile został opracowany i jest własnością TiMi Studios, spółki zależnej Tencent” – stwierdziła firma w odpowiedzi skierowanej do brytyjskiego regulatora konkurencji, który toczy postępowanie w sprawie przejęcia Activision Blizzard. „Oczekuje się, że CoD: Mobile zostanie wycofany (poza Chinami) wraz z uruchomieniem Warzone Mobile”. Premierę mobilnego battle royala zaplanowano na 2023 rok.

Activision Blizzard jak widać prezentuje odmienne stanowisko i chce dalej rozwijać projekt. Za darmowe Call of Duty: Mobile, któego premiera miała miejsce w 2019 roku odpowiada studio Tencent's Timi. Stanowisko wydawcy nie dziwi ze względu na zainteresowanie jakie wzbudza mobilna strzelanka. Według Activision przekroczyło 650 milionów pobrań w maju 2022 roku. Warzone Mobile, oficjalnie ujawnione we wrześniu ubiegłego roku, jest współtworzone przez studia Activision: Shanghai, Beenox, Digital Legends i Solid State.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dalej z Call of Duty: Mobile? Jasne stanowisko Activision Blizzard

 0