Co dalej z Nintendo Switch? Prezes firmy zapewnia o długim wsparciu konsoli

Co dalej z Nintendo Switch? Prezes firmy zapewnia o długim wsparciu konsoli

Nintendo Switch ma już swoje lata i odstaje od konsol obecnej generacji. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas pojawiają się informacje o następcy Switcha, który oczywiście będzie lepszy, choć rewolucji także nie wprowadzi i raczej nie rzuci wyzwania PS5 oraz Xbox Series X. Tymczasem prezes Nintendo zapewnił, że Switch będzie nadal wspierany.

Nintendo Switch ma zapewnione długie wsparcie - twierdzi szef firmy

Serwis Nikkei spytał szefa Nintendo Shuntaro Furukawe czy cykl życia Switcha mógłby zostać wydłużony. W odpowiedzi słyszymy, iż urządzenie będzie wspierane do końca bieżącego roku podatkowego kończącego się w marcu 2024 r. i nadal będzie dostawać aktualizacje oprogramowania w kolejnym roku finansowym kończącym się w marcu 2025 r. „Nadal pracujemy nad usprawnianiem systemu dla Switcha na rok finansowy kończący się 31 marca 2025 r.” – powiedział Furukawa. Oczywiście Nintendo będzie dbało i aktualizowało, a także zapewniało mu najnowsze gry również po wydaniu Switcha, o którym oficjalnie nadal nic nie wiemy.

Nintendo Switch może liczyć na wieloletnie wsparcie, które będzie kontynuowane również po premierze następcy konsoli.

Jednak producent miał już wysłać do kluczowych partnerów konsole Switch 2. Ostatnie doniesienia wskazują, że sprzęt powinien zadebiutować w drugiej połowie 2024 roku i jeżeli jest to prawda, wówczas pierwszy Switch mógłby liczyć na naprawdę długie wsparcie, licząc od jego wydania w 2017 roku.

Premiera następcy Switcha nie oznacza oczywiście natychmiastowego zakończenia wsparcia dla obecnego sprzętu. Nintendo nadal wspierało 3DS po debiucie Switcha, z kolei ostatnia gra na 3DS, Kirby’s Extra Epic Yarn, trafiła do sklepów w marcu 2019 roku.

Potencjalna specyfikacja Switch 2

Według nieoficjalnych informacji Switch 2 będzie wyposażony w chip wykonany w litografii 5 nm z maksymalnym taktowaniem 2,65 GHz. Do tego 12 GB pamięci RAM oraz obsługa DLSS. Początkowo spekulowano, że mocą urządzenie dorówna PlayStation 4, które już na dobre odchodzi do przeszłości i od dawna nie imponuje wydajnością. Byłaby to zła wiadomość, bo Switch 2 odstawałby od PS5 i Xbox Series X/S.

Pozostaje liczyć, że Nintendo pozytywnie zaskoczy i rzuci wyzwanie Sony oraz Microsoftowi. Z drugiej strony japońska firma nie bierze udziału w wyścigu na nowoczesne technologie i podąża własną drogą, która jak pokazuje sukces Switcha i jego sprzedaż podoba się graczom.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dalej z Nintendo Switch? Prezes firmy zapewnia o długim wsparciu konsoli

 0