Co dalej z nowym iPhone SE? Nie mamy dobrych wieści

Co dalej z nowym iPhone SE? Nie mamy dobrych wieści

iPhone SE, czyli tańsza seria smartfonów Apple najwyraźniej nie sprzedała się tak, jak oczekiwał tego producent. Marka miała w związku z tym trafić do kosza, co oznacza, że następca iPhone'a SE 2022 nie nadejdzie.

Ming-Chi Kuo, analityk branży zaznajomiony z produktami Apple poinformował, że iPhone SE 4. generacji został ostatecznie anulowany i nie trafi do sklepów. Jeszcze wcześniej tliła się nadzieja na powstanie tego modelu, bowiem Kuo twierdził, że Apple rozważa przełożenie premiery smartfona. Firma doszła do wniosku, iż nie opłaca się wypuszczać nowego iPhone'a SE ze względu na kiepską sprzedaż poprzednich wersji. O niezadowalających wynikach osiąganych przez serię SE pisano wielokrotnie, również poprzednik nie spełnił pokładanych w nim nadziei, a konsumenci woleli dołożyć i kupić podstawowy model flagowego iPhone'a.

iPhone SE 4 miał zostać definitywnie anulowany.

iPhone SE

Kuo sugerował, iż iPhone SE 4.generacji miał zaoferować modem 5G od amerykańskiego producenta. Zamiast tego Apple będzie nadal polegać na układzie Qualcomma także w przypadku iPhone'ów 16. Rezygnacja z iPhone'a 4 SE 4 podobno zdecydowała o tym, iż przedsiębiorstwo z Cupertino zostanie przy rozwiązaniu Qualcomma. "Anulowanie iPhone'a SE 4 znacznie zwiększyło szansę, że Qualcomm pozostanie wyłącznym dostawcą chipów 5G dla iPhone'ów 16 planowanych na drugą połowę 2024 roku, co jest lepsze niż konsensus rynkowy, iż Qualcomm zacznie tracić zamówienia na iPhone'y w 2024 r." - napisał Kuo.

Nowy iPhone SE miał otrzymać obudowę z iPhone'a XR, a więc nie nastąpiłaby zmiana na konstrukcję stosowaną w obecnych flagowcach Apple, do tego ten sam 6,1-calowy wyświetlacz i pojedynczy aparat fotograficzny. Z drugiej strony sercem urządzenia zostałby procesor Apple A15 Bionic, co oznacza, że producent postawiłby na skok wydajności. iPhone SE trzeciej generacji został wydany w marcu ubiegłego roku i jest wyposażony w modem 5G Qualcomm Snapdragon X57. Oczekuje się, że modele iPhone'a 15 będą korzystać z modemu Snapdragon X70, podczas gdy modele iPhone'a 16 mogą korzystać z niezapowiedzianego jeszcze Snapdragona X75.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dalej z nowym iPhone SE? Nie mamy dobrych wieści

 0