Co dalej z sieciową grą Horizon? Znamy przyszłość projektu

Co dalej z sieciową grą Horizon? Znamy przyszłość projektu

Sony to kolejna firma, która przeprowadza zwolnienia w swoim dziale gier. To nie wszystko, bowiem firma anulowała wybrane gry kojarzone z marką PlayStation, a na liście są głównie niezapowiedziane projekty. Jak się okazuje wśród nich nie ma wieloosobowej gry Horizon.

Pojawiła się informacja jakoby mutliplayer Horizon mógł być na liście anulowanych gier przez Sony, w wyniku redukcji etatów i cięć w projektach. Przynajmniej teraz życie tytułu nie jest zagrożone i cały czas jest on rozwijany przez zewnętrzny zespół PlayStation. Oczywiście nie ma gwarancji, że projekt nie traci do kosza, aczkolwiek dobrą wiadomością jest fakt, że na razie nic takiego nie miało miejsca. Warto wspomnieć, że twórcy pracują nie tylko nad sieciowym Horizonem, ale też Horizon 3, który wieńczy trylogię o przygodach Alloy.

Mimo zwolnień, które przeprowadzono w studiach związanych z PlayStation gra sieciowa w uniwersum Horizon nadal jest rozwijana i nie znajduje się na liście anulowanych projektów.

Na początku tygodnia firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła plany zwolnienia 900 pracowników na całym świecie, czyli około 8% całej siły roboczej. Oprócz planowanego zamknięcia PlayStation London Studio potwierdzono, że zostaną utracone miejsca pracy w studiach takich jak Insomniac, Naughty Dog, Firesprite i Guerrilla. To właśnie ostatni podmiot odpowiada za serię Horizon.

Komentując restrukturyzację, szef PlayStation Studios i były dyrektor zarządzający Guerrilla, Hermen Hulst, powiedział, że firma „ponownie ocenia” swój sposób działania i że nieujawnione gry zostały anulowane.

W grudniu 2022 r. firma Guerrilla oficjalnie ogłosiła, że pracuje nad grą online osadzoną w uniwersum Horizon.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dalej z sieciową grą Horizon? Znamy przyszłość projektu

 0