Co dalej z Unreal Tournament? Szef Epic Games nie ma dobrych wieści

Co dalej z Unreal Tournament? Szef Epic Games nie ma dobrych wieści

Epic Games w przeszłości rozwijało najnowsze testowe wydanie Unreal Tournament zaś swój udział w projekcie miała praktycznie cała społeczność UT, ponieważ jej uwagi były brane pod uwagę przez deweloperów. Niestety z racji nadejścia Fortnite, Epic postanowiło przesunąć większość pracowników wliczając w to ekipę odpowiedzialną za Unreal Tournament do darmowego battle royale przez co UT stanął w martwym punkcie. Ostatnio jeden z użytkowników Twittera zapytał szefa Epic Games o to, czy kiedykolwiek doczekamy się wznowienia prac nad rozwojem Unreal Tournament i niestety odpowiedź Tima Sweeneya nie napawa szczególnym optymizmem. CEO Epic stwierdził bowiem, iż podstawowy zespół odpowiadający za tytuł wciąż skupia się na ulepszaniu Fortnite, a co więcej studio zwyczajnie nie wie, w jaki sposób zakończyć cały projekt.

Przeszkodą w powrocie do dalszego rozwoju Unreal Tournament mają być prace nad przynoszącym ogromne przychody Fortnite.

Co dalej z Unreal Tournament? Szef Epic Games nie ma dobrych wieści

Powodem jest mocno eksperymentalny charakter produkcji, jak również fakt, że jakość wspomnianego UT nie do końca przypadła do gustu Epic Games. Dalszy rozwój Unreal Tournament zostanie wznowiony w sytuacji, gdy główni programiści Unreal przestaną pracować nad Fortnite, a ponieważ ta gra przynosi firmie dużo pieniędzy to raczej ów moment nie nastąpi w najbliższym czasie. Natomiast jeśli autorom brakuje wolnych rąk, to powinni przynajmniej zaimplementować nowe modele broni stworzone przez fanów marki, takie działanie raczej nie wymaga ogromnej siły roboczej. 

Mimo wszystko pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości Epic przypomni sobie o tej marce lub chociaż oddeleguje kilku ludzi, którzy będą dodawać w ramach aktualizacji rzeczy stworzone przez społeczność. Z drugiej strony nie powinniśmy się do końca dziwić priorytetom deweloperów, jeśli pod uwagę weźmiemy przychody wygenerowane w ubiegłym roku przez Fortnite, które dzięki dostępnemu systemowi mikropłatności wyniosły aż 2,4 miliarda dolarów. Wspomniane wczesnej testowe wydanie Unreal Tournament, które oparto na modelu free-to-play dostępne jest do pobrania w sklepie Epic Games Store.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dalej z Unreal Tournament? Szef Epic Games nie ma dobrych wieści

 0