Co z E3 2021? Targi mają odbyć się całkowicie w formie zdalnej

Co z E3 2021? Targi mają odbyć się całkowicie w formie zdalnej

Targi E3 to najważniejsza impreza dla graczy, którą od zawsze organizowano stacjonarnie. Jednak ubiegłoroczny wybuch pandemii COVID-19 skutecznie pokrzyżował organizatorom plany przeprowadzenia wydarzenia tradycyjnie. Mogliśmy sądzić, że tym razem event wróci do standardowej formy ku uciesze części graczy mieszkających głównie w Stanach Zjednoczonych chcących wybrać się do Los Angeles na E3 2021, chociaż jak wskazuje ostatnia informacja, tym razem także nie będzie to realne. Zgodnie z raportem VGC, który wszedł w posiadanie materiałów promujących targi, te przebiegną całkowicie online. Oznacza to przeprowadzanie rozmów z deweloperami czy prezentowanie gier wyłącznie zdalnie bez ich obecności na miejscu ( z wyłączeniem zwiedzających). Ponadto nie zabraknie specjalnych sesji dla wybranych przedstawicieli mediów czy innych grup.

Targi E3 2021 mają obyć się całkowicie w formie cyfrowej.

Co z E3 2021? Targi mają odbyć się całkowicie w formie zdalnej

Zamierzeniem ESA jest zorganizowanie wielu dwugodzinnych sesji prezentacyjnych reklamowanych tydzień przed imprezą przez globalne media. Oczywiście do targów pozostało jeszcze kilka miesięcy (odbywają się one w czerwcu), jeżeli więc sytuacja z koronawirusem unormowałaby się na tyle, że takie targi byłyby bezpieczne, to wówczas E3 Entertainment Software Association mogłoby zmienić zdanie. Z drugiej strony nie wolno zapominać, że takie eventy są organizowane ze sporym wyprzedzeniem, co również ma wpływ na ewentualną reorganizację. Niestety nie wiemy jeszcze jakie studia i wydawcy przedstawią w ramach E3 2021 swoje najnowsze produkcje, ale tradycyjnie nie powinno zabraknąć nie tylko mniejszych, ale i większych firm oraz projektów. Tegoroczne E3 wystartuje 15 czerwca 2021 i potrwa do 17 czerwca 2021 roku.

Należy podkreślić, iż plany organizatorów E3 2021 wymagają akceptacji członków ESA, na którą składają się najwięksi przedstawiciele branży gier mających znaczący wpływ na kierunek pokazu. Z przeprowadzania zdalnych prezentacji korzystali i zamierzają nadal korzystać najwięksi przedstawiciele branży gier m.in. Blizzard czy Electronic Arts. Pozwala to oszczędzić koszty np. podróży i nic dziwnego, że firmy chętniej teraz korzystają z cyfrowych transmisji na różnych platformach - Twitch bądź YouTube. Kto wie możliwe, że nawet po końcu pandemii COVID-19 E3 nie wrócą już do fizycznej formy tylko pozostaną w świecie wirtualnym?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co z E3 2021? Targi mają odbyć się całkowicie w formie zdalnej

 0