Codemasters zaakceptowało ofertę Take-Two Interactive? Finalizacja na początku 2021 roku

Codemasters zaakceptowało ofertę Take-Two Interactive? Finalizacja na początku 2021 roku

Nie tak dawno świat obiegła informacja potwierdzająca, że Microsoft za kwotę 7,5 mld dolarów przejął ZeniMax Media. To o tyle istotnie dla graczy, że jest to firma matka tak ogromnej marki, jak Bethesda, w portfolio której znajdują się między innymi: The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstien oraz Doom. Tymczasem kilka dni temu pisaliśmy, że może dojść do kolejnego przejęcia w segmencie gier, co prawda nie aż tak dużego, jak w przypadku Microsoftu i ZeniMax, ale nadal niezwykle istotnego. Mowa o chęci zakupu studia Codemasters przez Take-Two Interactvie. Wygląda na to, że w tym wypadku sprawy posuwają się niezwykle szybko, ponieważ Strauss Zelnick – prezes Take-Two – wydał specjalnie oświadczenie, w którym potwierdził te doniesienia. Co więcej, przyznał, że całość zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu i przejęcie dewelopera gier wyścigowych powoli staje się faktem.

Prezes Take-Two Interactive potwierdził, że prawdopodobnie dojdzie do przejęcia przez nich studia Codemasters.

Codemasters

W krótkim, ale niezwykle treściwym oświadczeniu Strauss Zelnick – prezes Take-Two Interactive – przyznał, że rzeczywiście trwają aktualnie rozmowy, które wkrótce powinny zostać zakończone. Jednocześnie dodał, że dodanie do portfolio największego twórcę gier wyścigowych będzie idealnym uzupełnieniem ich oferty gier sportowych (Take-Two wydaje między innymi serię NBA 2K, PGA Tour 2K oraz WWE 2K), co z kolei powinno przełożyć się na dalsze wzrosty dla całej firmy. Transakcja prawdopodobnie zamknie się w kwocie około 1 mld dolarów, ale nie powiedziane, że w całości zostanie zrealizowana w gotówce. Być może zakup częściowo zostanie sfinansowany za pomocą akcji Take-Two Interactive. Oficjalnie do przejęcia ma dojść na początku 2021 roku i wtedy należy spodziewać się oficjalnego komunikatu obu firm.

Codemasters to w tym momencie największy deweloper gier wyścigowych na świecie. W swoim portfolio mają między innymi marki F1 oraz DiRT, a w listopadzie 2019 roku za kwotę 30 mln dolarów (25 mln w gotówce i 5 mln w akcjach) sami przejęli Slightly Mad Studios i tym samym kolejną markę wyścigową, czyli Project CARS. Tak naprawdę jedynymi, liczącymi się seriami wyścigowymi, które nie należą do Codemasters, są: Need For Speed, Gran Turismo, Forza oraz ewentualnie WRC. W ostatnim czasie pojawiły się też plotki, według których Microsoft złożył propozycję wykupu kilku japońskich deweloperów, ale nie znamy, póki co, żadnych szczegółów. Nie wiemy, o jakie studia może chodzić i czy to w ogóle prawda.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Codemasters zaakceptowało ofertę Take-Two Interactive? Finalizacja na początku 2021 roku

 0