Coffee Lake - modele Core i3 dostępne już na starcie

Coffee Lake - modele Core i3 dostępne już na starcie

Spodziewaliśmy się, że pierwsze procesory z rodziny Coffee Lake zadebiutują w ubiegłym miesiącu, tymczasem Intel zaprezentował układy 8. generacji, ale jedynie laptopowe modele Kaby Lake Refresh. Na nowe CPU dla desktopów przyjdzie nam poczekać do przyszłego miesiąca, ale wygląda na to, że dłuższy okres oczekiwania zaowocuje bogatszą ofertą.

Do tej pory sądzono bowiem, że Intel wypuści na początku jedynie 6-rdzeniowe procesory 8. generacji z rodziny Coffee Lake, czyli modele z serii Core i5 i Core i7, których ceny wykraczać będą powyżej 200 USD. Premiera pierwszych CPU z serii Core i3 spodziewana była zaś dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, ale właśnie obserwujemy dość nieoczekiwany zwrot akcji, ponieważ popularny sklep potwierdził, że wśród pierwszej fali znajdą się także procesory z podstawowej serii Core i3, a konkretnie dwa układy o nazwach Core i3-8100 i Core i3-8350K. Oba to czterordzeniowe CPU (dwukrotnie więcej rdzeni niż w poprzednikach) bez wsparcia dla technologii HyperThreading i Turbo Boost, ale o stosunkowo wysokich częstotliwościach zegarów.

Biorąc pod uwagę wzrost wydajności, jaki oferować ma nowa seria procesorów Intela, modele Core i3 mogą okazać się niezwykle interesujące dla osób, które poszukiwać będą nowych rozwiązań w bardziej przystępnej cenie

Core i3-8350K zapowiada się niezwykle interesująco, szczególnie dla osób poszukujących wydajnych ale tańszych rozwiązań. Ten wyposażono w 4 rdzenie i 4 wątki i jak wskazuje nazwa (a konkretniej literka K) posiadać będzie odblokowany mnożnik. Poza tym, w stosunku do Core i3-8100, oferować będzie więcej pamięci cache trzeciego poziomu (8 MB vs 6 MB). Tym samym niebieska ekipa utrzymała trend, gdzie dotychczas modele Core i3-x3xx w stosunku do i3-x1xx otrzymywały o 33,33% więcej pamięci podręcznej L3. Premiera wszystkich 6 procesorów Coffee Lake nastąpić ma 5 października, a ich ceny zapewne będą nieco wyższe niż poprzedników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Coffee Lake - modele Core i3 dostępne już na starcie

 0