Command & Conquer i Red Alert powrócą w zremasterowanej wersji!

Command & Conquer i Red Alert powrócą w zremasterowanej wersji!

Z rozrzewnieniem wspominacie lata dziewięćdziesiąte, kiedy to na pecetach królowały RTS-y? Zapowiedź C&C Rivals w trakcie tegorocznych targów E3 na platformy mobilne była dla Was dużym rozczarowaniem? W takim razie powinniście się ucieszyć, że EA ujawniło, że zamierza odświeżyć dwie kultowe strategie czasu rzeczywistego - pierwsze Command & Conquer i Red Alert. W obu przypadkach mówimy o największych odsłonach popularnych serii (przynajmniej zdaniem większości fanów), które doczekają się remasteringu w 4K i to ze wszystkimi dostępnymi dodatkami. Co więcej, wydawca obiecuje, że w odróżnieniu od C&C Rivals, w tym przypadku nie będzie wyciągał od nostalgicznych graczy dodatkowych pieniędzy za pomocą mikrotransakcji, których obie gry będą całkowicie pozbawione. Wydaje się jednak, że EA tym razem nie miało innego wyjścia, ponieważ mogłoby się to skończyć internetowym linczem.

By zachować ducha oryginałów, firma zamierza wspomóc się pracownikami studia Petroglyph Games, które składa się z wielu weteranów branży, pracujących wcześniej w zespole Westwood Studios.

 

By zachować ducha oryginałów, firma zamierza wspomóc się pracownikami studia Petroglyph Games, które składa się z wielu weteranów branży, pracujących wcześniej w zespole Westwood Studios (ten stworzył te legendarne strategie), jak np. Joe Bostic, Steve Tall i Mike Legg. To gwarantować ma, że pomimo przeszło dwóch dekad od premiery pierwszej odsłony serii, będziemy mogli cieszyć się klimatem, który był tak charakterystyczny dla Command & Conquer (liczymy na to, że powrócą też typowe cutscenki). EA zatrudniło nawet kompozytora oryginalnego soundtracku - Franka Klepackiego, więc możemy otrzymać nawet odświeżone „Hell March”. Za przeniesienie gier do ery 4K odpowiadać ma zaś studio Lemon Sky. Potwierdzono także, że Red Alert otrzyma wszystkie dodatki, czyli Covert Ops, Counterstrike i Aftermath.

EA zdecydowało się na zapowiedź zremasterowanych edycji Command & Conquer i Red Alert na bardzo wczesnym etapie i firma nie ma w sumie jeszcze nic do pokazania w tym temacie. Stąd też nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, sugerując jedynie, że są to projekty dedykowane platformom PC. Tak czy inaczej, możemy cieszyć się z faktu, że firma nie zamierza wskrzeszać tej uznanej marki jedynie w formie mobilnej gry nastawionej na generowanie dochodów z mikrotransakcji. Kiedy możemy spodziewać się ich premiery? Wydaje się, że zbliżająca się 25. rocznica Command & Conquer w 2020 roku będzie ku temu idealną okazją, ale to tylko spekulacje, ponieważ „Elektronicy” nie zdradzają jeszcze żadnych dat, ani nawet okresów, w jakie zamierzają celować w tym przypadku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Command & Conquer i Red Alert powrócą w zremasterowanej wersji!

 0