Command & Conquer Remastered Collection z datą premiery

Command & Conquer Remastered Collection z datą premiery

Command & Conquer to jedna z najbardziej kultowych serii strategii czasu rzeczywistego, w tym roku obchodzi ona swoje 25-lecie, więc EA postanowiło to uczcić wydając Command & Conquer Remastered Collection, czyli kolekcję odświeżonych gier, które swego czasu definiowały  gatunek RTS-ów. Kolekcja będzie dostępna od 5 czerwca na platformach Origin i Steam, a także w ramach subskrypcji Origin Access Premier. W skład pakietu wejdą: Command & Conquer: Tyberyjski Zmierzch, Command & Conquer: Red Alert oraz trzy dodatki - Covert Ops, Counterstrike i The Aftermath. Command & Conquer Remastered Collection to projekt tworzony dzięki pasji EA oraz byłych członków Westwood Studios, pracujących w Petroglyph Games.

W tym roku seria obchodzi swoje 25-lecie, więc EA postanowiło to uczcić wydając Command & Conquer Remastered Collection.

Twórcy podkreślają, że Command & Conquer Remastered Collection jest tworzone z udziałem społeczności Command & Conquer, której projekt został ujawniony w październiku 2018 roku, aby mogła przedstawić swoje uwagi przed rozpoczęciem prac nad grą. Rada społeczności jest aktywnie zaangażowana w prace już od etapu przedprodukcyjnego, z nieograniczonym dostępem do zespołu deweloperów. Gra otrzymała odnowioną grafikę oraz tekstury, obsługę rozdzielczości aż do 4K, a także ponad siedmiogodzinną ścieżkę dźwiękową, która została odświeżona przez twórcę oryginalnej wersji, słynnego kompozytora Franka Klepackiego. Społeczność pomagała wprowadzać ulepszenia w tak ważnych obszarach, jak interfejs użytkownika, sterowanie oraz edytor map dla tych graczy, którzy będą chcieli wykazać się kreatywnością. Tryb multiplayer został stworzony od podstaw, aby zapewnić doświadczenia wymagane od obecnie tworzonych tytułów. Gracze będą mogli nie tylko tworzyć własne potyczki, ale również brać udział w szybkich meczach 1 na 1, wykorzystujących algorytm dobierania graczy oparty na rankingu Elo. Dla tego ostatniego trybu zostaną udostępnione również rankingi zwycięstw, porażek oraz punktów, a także możliwość rozegrania meczu ponownie.

„Nasz zespół współpracuje ze społecznością Command & Conquer od pierwszego dnia prac nad grą i mamy nadzieję, że ten dialog sprawi, że Command & Conquer Remastered Collection stanie się czymś w rodzaju „listu miłosnego do naszych fanów" - powiedział Jim Vessella, producent w EA. "Do klasycznej rozgrywki, która zapoczątkowała nową erę gatunku RTS, dodajemy najbardziej pożądane przez fanów elementy, jak tryb potyczek w Tyberyjskim Zmierzchu, poprawę interfejsu użytkownika czy pełną integrację ze Steamem wraz ze wsparciem dla treści tworzonych przez użytkowników. Jako fan, w którym miłość do C&C narodziła się w 1995 roku, praca z członkami oryginalnego zespołu Westwood Studios w Petroglyph była prawdziwym spełnieniem marzeń”.

Edycja cyfrowa Command & Conquer Remastered Collection jest już dostępna w przedsprzedaży na oficjalnej stronie gry. Wersja dostępna w przedsprzedaży – do pobrania z platform Origin oraz Steam - zawiera zremasterowane wersje Tyberyjskiego Zmierzchu oraz Red Alert wraz z trzema dodatkami Covert Ops, Counterstrike i The Aftermath, a także wiele bonusów oraz ulepszeń.

Command & Conquer: Tyberyjski Zmierzch z 1995 roku to fundamentalna gra dla gatunku RTS. To właśnie ona wprowadzała innowacyjną mechanikę oddziałów, jednostki niemające odpowiedników w innych frakcjach, a także drzewo technologiczne, które pozwalało graczom śledzić schemat rozwoju. Oprócz rozgrywki, seria wyróżniała się także warstwą fabularną, dzięki unikalnym, nagranym w Full Motion Video (FMV) cut scenkom czy postacią Kane’a, megalomańskiego lidera Bractwa Nod, jednego z najbardziej rozpoznawalnych złoczyńców w  historii gier. W Command & Conquer: Tyberyjski Zmierzch Ziemia została opanowana przez tyberium i podczas gdy GDI (Global Defense Initiative) ma na celu powstrzymanie surowca, Bractwo Nod stara się wykorzystać jego moc, co prowadzi do wojny pomiędzy frakcjami. Command & Conquer: Red Alert rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym Sowieci prowadzą wojnę z Aliantami w zabawnej, pełnej akcji, taktycznej grze RTS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Command & Conquer Remastered Collection z datą premiery

 0