Commandos 2 i Praetorians otrzymają odświeżone wydania

Commandos 2 i Praetorians otrzymają odświeżone wydania

Kalypso Media zapowiedziało odświeżone wersje kultowego Commandos 2 oraz Praetorians, za których powstanie odpowiadają kolejno Yippee Entertainment i Torus Games. Obie produkcje będą posiadać oczywiście odświeżoną względem oryginałów oprawę graficzną dostosowaną do dzisiejszych standardów, a także zostaną zoptymalizowane pod kątem aktualnych systemów operacyjnych, tak by dało się bez problemu je uruchomić na nowszych maszynach. Nie jest to tylko typowe podbicie grafiki czy dodanie rozdzielczości, ponieważ deweloperzy zaprojektują dostępne w grach postaci praktycznie od zera. Do tego odmieniony interfejs, usprawnione sterowanie czy odmieniony samouczek w przypadku Commandos 2 HD Remaster. Mimo wszystko oczywiście nie oczekujmy tutaj wizualnej rewolucji.

W czwartym kwartale bieżącego roku ukażą się odświeżone wersje Commandos 2 i Praetorians.

Jak widzimy na poniższych obrazkach całość prezentuje się interesująco i pozwala mieć nadzieje, że dwie produkcje powrócą w dobrym stylu. Warto też podkreślić, że autorzy nie zamierzają ingerować w zasady rozgrywki i zmieniać sensu samej gry co jest jak najbardziej godne pochwały. Zarówno Commandos 2 HD Remaster, jak i Praetorians zadebiutują na komputerach, konsolach oraz platformach mobilnych w czwartym kwartale bieżącego roku. Cena pozostaje na ten moment nieznana. Szkoda jedynie, iż wydawca podjął decyzję o odświeżeniu tylko drugiej odsłony drugowojennej strategii, gdyż jak wiemy seria ma parę odsłon i one również wymagają renowacji. Kto wie być może jeśli remaster odniesie sukces, to powstaną ulepszone edycje innych epizodów?

Commandos 2 i Praetorians otrzymają odświeżone wydania

Serię Commandos zapoczątkowano w 1998 roku. Wówczas ukazała się debiutancka odsłona o podtytule Za linią wroga i w miarę szybko zdobyła uznanie społeczności graczy. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad grupą tytułowych wyszkolonych komandosów zaś powodzenie postawionych przed nami misji zależy od konkretnie przemyślanej strategii. Mówiąc wprost tytuł nie wybaczał błędów, a jego poziom trudności z pewnością nie należał do szczególnie łatwych. Drugi epizod, który zostanie właśnie odświeżony pojawił się parę lat później w 2001 roku i podobnie jak poprzednik zebrał pozytywne oceny. Notabene moda na przypominanie nam o zakurzonych klasykach z przeszłości trwa w najlepsze. Na początku czerwca platformę Steam zaszczycił bowiem kultowy w Polsce Kangurek Kao Runda 2. I chociaż nie był to pełnoprawny remaster to jednak obudził ducha nostalgii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Commandos 2 i Praetorians otrzymają odświeżone wydania

 0