Computex 2020 przełożone na koniec września

Computex 2020 przełożone na koniec września

Jak też można było się spodziewać, TAITRA, czyli organizator tajwańskich targów Computex, zdecydowała się przełożyć imprezę na późniejszy termin, a konkretniej koniec września. Zdaje się, że jest to odpowiedź na prośbę producentów sprzętu, którzy przed dwoma dniami apelowali o szybkie poinformowanie ich o statusie imprezy i jej ewentualnym przesunięciu. Organizatorzy nie mieli jednak innego wyjścia, jak odwołać lub przesunąć targi w Tajpej, bo choć na Tajwanie sytuacja z epidemią koronawirusa zdaje się być opanowana, to jednak jest to ogromne wydarzenie, na którym co roku zjawia się dziesiątki tysięcy odwiedzających z całego świata. Takie nagromadzenie uczestników w zamkniętych halach najpewniej miałoby opłakane skutki, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się COVID-19.

TAITRA, czyli organizator tajwańskich targów Computex, zdecydowała się przełożyć imprezę na późniejszy termin, a konkretniej koniec września.

Przypominamy, że targi Computex 2020 odbyć miały się pomiędzy drugim a szóstym czerwca, jako pięciodniowa impreza. Z racji tego, że Tajwan przedsięwziął zdecydowane działania w walce z koronawirsuem i zamknął swoje granice dla przyjezdnych z innych krajów, wiele osób zastanawiało nad sensownością organizowania targów, tak blisko źródła epidemii. Z racji tego, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w 2003 roku, kiedy wybuchła epidemia SARS, odwołanie tego wydarzenia nie byłoby bezprecedensowe i wiele osób spodziewało się takiego obrotu sprawy. TAITRA zdecydowała się na przesunięcie imprezy, ale także zmniejszenie jej skali, choć tak naprawdę nie mamy pewności, jak sytuacja będzie wyglądać we wrześniu.

Nowy termin Computex 2020 to 28-30 września. Organizatorzy nie wyjaśniają dlaczego targi zostały skrócone o dwa dni, ale spodziewać można się, że zdecydowano się na takie rozwiązanie z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze mniejszej dostępności hal wystawowych oraz niższego zainteresowania ze strony wystawców w tym terminie. Warto bowiem odnotować, że na początku września odbywają się tradycyjnie targi IFA w Berlinie, które dla wielu firm mogą mieć priorytet. TAITRA poinformowała, że impreza odbędzie w Tajpej  Nangang Exhibition Center w Hali 2, kiedy to tradycyjnie targi miały miejsce w wielu halach rozsianych w mieście. W ubiegłym roku Computex chwaliło się 1685 wystawcami z 5508 stoiskami, które przyciągnęły 42495 odwiedzających. Jeśli wiec targi w tym roku dojdą do skutku, spodziewać można się zdecydowanie bardziej kameralnej imprezy.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Computex 2020 przełożone na koniec września

 0