Computex 2020 przełożony na przyszły rok

Computex 2020 przełożony na przyszły rok

Computex 2020 został odwołany. Targi, które przełożono już raz w związku z pandemią koronawirusa nie odbędą się pod koniec września, a dopiero 1-5 czerwca 2021 roku. Nie był to jednak precedens w historii tego eventu, ponieważ przesunięto go o kilka miesięcy w 2003 roku. Wydarzenie dołączyło zarazem do całkiem sporej listy anulowanych imprez przez COVID-19 i tak znajdują się na niej m.in. IFA 2020, GDC 2020, E3 czy Gamescom (organizatorzy ostatniego przeprowadzą oficjalną internetową transmisję w sierpniu). Computex 2020 miał odbyć się w Tajpej w Tajwanie pozostającym jednym z niewielu krajów, które uniknęły najgorszej fali epidemii koronawirusa. Potwierdzono tam 443 zakażenia, zmarło 7 osób, a 431 wyzdrowiało. Są to jednak oficjalne przypadki i patrząc na to, że niektórzy przechodzą chorobę bezobjawowo może być ich w rzeczonym państwie więcej. Ponadto sama impreza przyciąga masę zagranicznych wystawców oraz odwiedzających m.in. z krajów, które znacznie gorzej poradziły sobie z COVID-19 od Tajwanu.

Tegoroczny Computex został przełożony na czerwiec przyszłego roku.

Computex 2020 przełożony na przyszły rok

Tym samym obawy organizatorów oraz części firm mających stawić się na miejscu nie dziwią. Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego przygotowała parę mniejszych eventów zastępujących główne wydarzenia. Chodzi np. o Computex Online Talks gdzie NVIDIA czy Qualcomm poruszyły tematy sztucznej inteligencji oraz technologii 5G. Natomiast jesienią startuje Computex Online 2D Exhibition będący platformą do promowania produktów i usług. Widzimy, że przedsiębiorstwa starają się jak tylko mogą, by dotrzeć ze swoimi propozycjami. 18 czerwca startuje za to EA Play Live 2020, na którym poznamy nowości prezentowane przez Electronic Arts. Spodziewamy się tam nie tylko kontynuacji sprawdzonych marek jak choćby FIFA 21 czy Need for Speed, ale też nowych projektów.

Sony ma już swoją konferencję za sobą. Na PlayStation 5 The Future of Gaming pokazano całkiem sporo gier, a do tego poznaliśmy wreszcie wygląd samej konsoli. Rozczarowane mogą czuć się osoby oczekujące na Grand Theft Auto VI, bowiem takowej gry nie zobaczyliśmy na spotkaniu, ale na pocieszenie pozostaje im przeniesienie GTA V na konsole następnej generacji i udostępnienie na niej za darmo GTA Online. Oczywiście design urządzenia szybko stał się bohaterem licznych memów, ale nie jest to zaskoczenie w tego rodzaju przypadkach. Identyczny los spotkał Xbox Series X co tylko pokazuje, że nie wszystkim da się dogodzić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Computex 2020 przełożony na przyszły rok

 0