Computex: ASUS Zenbook Pro Duo - interesujący laptop z dwoma ekranami

Computex: ASUS Zenbook Pro Duo - interesujący laptop z dwoma ekranami

Na tegorocznych targach Computex nie mogło zabraknąć ASUSA. Firma ma szansę stać się jednym z bardziej wyróżniających się producentów, a to za sprawą zaprezentowanego laptopa ZenBook Pro Duo, który posiada nie jeden tylko dwa wyświetlacze obsługujące rozdzielczość 4K. Pierwszy główny ekran OLED posiada 15 cali zaś drugi IPS znajdujący się bezpośrednio nad klawiaturą (tę przemieszczono na sam przód obudowy) i charakteryzuje się 14-calową matrycą, a także rozdzielczością 3840 x 1100 pikseli w proporcjach 32:9. Warto podkreślić, że całość oparto na rozwiązaniu ScreenPad Plus, z kolei podobnego laptopa Zenbook Pro 15 UX580 ujawniono przed rokiem, jednak wówczas dodatkowy ekran IPS był zintegrowany z touchpadem. Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną to ZenBook Pro Duo wyposażono w dość wydajne podzespoły. 

ASUS ujawnił laptopa ZenBook Pro Duo, który posiada nie jeden, a dwa ekrany.

Computex: ASUS Zenbook Pro Duo - interesujący laptop z dwoma ekranami

Komputer przenośny napędza bowiem ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9-9880H lub Core i7-9750H wspomagany przez kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060. Do tego w środku znajdziemy do maksymalnie 32 GB pamięci RAM DDR4-2666 oraz dysk SSD PCIe x4 Gen.3 NVMe o pojemności do 1 TB. Oczywiście oprócz tego laptop posiada najnowocześniejsze rozwiązania takie jak WiFi 6 (802.11ax), czy wejść Thunderbolt 3, 2x USB 3.1 typu A Gen.2, HDMI 2.0 oraz gniazdo audio jack 3,5 mm. Natomiast waga komputera wynosi 2,5 kg. Do sprzedaży ma trafić on w czerwcu bieżącego roku za niestety sporą cenę, która będzie zależna od wybranej konfiguracji i zamknie się w przedziale od 11 do 15 tysięcy złotych. 

Chociaż należy jeszcze poczekać na konkretne testy to według dziennikarza portalu The Verge mającego okazję sprawdzić urządzenie, dostępna wydajność wydaje się bardzo dobra. Bez wątpienia jednak ZenBook Pro Duo to interesująca i nietypowa konstrukcja, która powinna przekonać do siebie osoby edytujące materiały graficzne czy tworzące różnego rodzaju klipy wideo. Oczywiście z racji wysokiej wartości urządzenia muszą to być osoby z zasobnym portfelem. Ciężko też ocenić czy w przyszłości producenci postawią właśnie na dwuekranowe rozwiązanie jeśli chodzi o komputery przenośnie. Całkiem możliwe, że będą one także składane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Computex: ASUS Zenbook Pro Duo - interesujący laptop z dwoma ekranami

 0