Conan Exiles został najlepiej sprzedającą się grą w historii studia Funcom

Conan Exiles został najlepiej sprzedającą się grą w historii studia Funcom

Funcom pochwaliło się detalami odnośnie wyników sprzedaży osiągniętych przez ich najnowszy tytuł Conan Exiles. Jak się okazuje spotkał się on ze świetnym wręcz przyjęciem.

Pierwotnie gra pojawiła się w ramach wczesnego dostępu na początku ubiegłego roku. Po kilkunastu miesiącach testów raczej nikt nie oczekiwał, że osiągnie ona rynkowy sukces, a jednak. Według informacji podanych przez Funcom, czyli twórców całego projektu wspomniane dzieło zyskało miano najlepszego i jednocześnie najszybciej sprzedającego się produktu z ich katalogu. Pierwsze pogłoski o sukcesie pojawiały się pod koniec maja, kiedy to mówiono o liczbie 1,4 miliona rozesłanych do użytkowników kopii, aczkolwiek wynik obarczano licznymi błędami. Natomiast teraz wszystko jest oficjalne oraz jasne. Warto zaznaczyć, że produkcji udało się przebić sukces starszego brata — Age of Conan: Hyborian Adventures, który nim przeszedł na model free-to-play zaskarbił sobie serca podobnej ilości ludzi.

Conan Exiles sprzedał się w liczbie 1,4 miliona egzemplarzy, co stanowi najlepszy wynik w historii odpowiedzialnego za projekt studia Funcom.

Conan Exiles został najlepiej sprzedającą się grą w historii studia Funcom

Co ciekawe Conan Exiles ma szansę zyskać kolejną rzeszę fanów, gdyż w sierpniu zadebiutuje w Japonii. Właśnie z tej okazji deweloperzy przygotowali płatny dodatek, jak również w pełni darmowy update. W rozszerzeniu Jewel of the West trafimy do świata Aquilonii, by stanąć na czele rebelii, a ostatecznie na tronie tegoż królestwa. Oczywiście pojawi się masa nowych elementów takich jak bronie, budynki, czy pancerz dla głównego bohatera. Z kolei darmowa łatka ma być największą w historii tytułu. Wprowadzi ona opcję oswajania zwierząt, które później wykorzystamy do walk bądź transportu surowców. Premierę zaplanowano również w okresie letnim, aczkolwiek większe szczegóły nie zostały podane. Najpewniej zmieni się to wkrótce. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Conan Exiles został najlepiej sprzedającą się grą w historii studia Funcom

 0