Conqueror's Blade - chińskie MMO inspirowane średniowieczem oficjalnie w Polsce

Conqueror's Blade - chińskie MMO inspirowane średniowieczem oficjalnie w Polsce

Conqueror's Blade to sieciowa produkcja chińskiego studia Booming Games. Jej beta-testy rozpoczęły się w 2018 roku, ale dopiero teraz, w kwietniu 2021, odbyła się oficjalna polska premiera. Gra została z myślą o tym w pełni zlokalizowana. Ponadto producent dodał specjalne kanały do komunikacji dla graczy z Polski oraz możliwość dokonywania płatności w złotówkach. Te ostatnie są opcjonalne. Conqueror's Blade działa w modelu free-to-play. Oznacza to, że można go pobrać i bawić się w nim zupełnie za darmo, a płatne są jedynie dodatkowe funkcje, np. przyspieszające nasz rozwój w grze. Na tę chwilę produkcja jest dostępna wyłącznie w wersji na komputery, ale możliwe, że jej rosnąca popularność skłoni twórców do przygotowania edycji konsolowej.

Conqueror's Blade - produkcja chińskiego Booming Games - miało niedawno oficjalną polską premierę. Sieciowe MMO w świecie inspirowanym średniowieczem z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność.

Conqueror's Blade to MMO osadzone w świecie, który do złudzenia przypomina europejskie średniowiecze. Charakter rozgrywki przypomina takie tytuły, jak Mount & Blade czy For Honor. Gracze wcielają się w dowódców i biorą udział w bitwach na otwartej przestrzeni bądź w oblężeniach twierdz - czasem występując w roli najeźdźcy, a czasem broniąc się przed wrogiem. W starciach bierze udział nawet 30 graczy. Każdy z nich kontroluje swój własny oddział, liczący kilkudziesięciu wojaków. Można wybrać spośród 11 klasy dowódców oraz wcielić w szeregi swojej armii ponad 80 różnych rodzajów jednostek. Pomiędzy starciami nie tylko planujemy kolejne podboje, ale także rozwijamy nasze wojsko, zajmujemy się handlem czy dyplomacją bądź pozyskujemy sojuszników.

Aby zagrać w Conqueror's Blade, można pobrać oficjalnego klienta gry (dostępnego na oficjalnej stronie) albo zainstalować ją poprzez platformę Steam. Na tej ostatniej produkcja zdobywa coraz większą popularność. Rok temu grało w nią jednocześnie średnio 7-8 tysięcy osób dziennie, a obecnie liczba ta wynosi około 15 tysięcy. Wyniki te powinny poprawić się po polskiej premierze. Wśród rodzimych graczy można zauważyć coraz większe zainteresowanie chińskim MMO. Jeśli obecny trend się otrzyma, wkrótce każdego dnia na serwerach będzie gościć po kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset tysięcy wirtualnych dowódców.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Conqueror's Blade - chińskie MMO inspirowane średniowieczem oficjalnie w Polsce

 0