Continental wskrzesza kultową grę z okazji 30-lecia istnienia marki


Continental wskrzesza kultową grę z okazji 30-lecia istnienia marki

Continental Polska z okazji 30-lecia obecności na rynku stworzył grę, która łączy motoryzację z nostalgią lat 90. To sentymentalna podróż do czasów, gdy pierwsze konsole podłączaliśmy do kineskopowych telewizorów, a emocje wyrażano w pikselach.

Gracze mogą wybrać jeden z sześciu modeli samochodów i zmierzyć się z dwiema trasami inspirowanymi polskimi drogami tamtych lat. Kolejna odsłona całorocznej kampanii “Razem nam po drodze” stanowi symboliczne połączenie dwóch światów – cyfrowej pasji i realnych doświadczeń za kierownicą.

1996: wspólny punkt startu

Rok 1996 był symbolem przyspieszenia – zarówno w świecie gier, jak i motoryzacji. W latach 90. Continental rozwijał zaawansowane mieszanki gumowe i technologie poprawiające przyczepność oraz trwałość opon, odpowiadając na rosnące wymagania rynku. W tym samym czasie gry wyścigowe (m.in na kultowych Pegasusach) definiowały marzenia młodych kierowców.

Trend nostalgii i miłości do tego, co sprawdzone

Powrót do retro nie jest przypadkowy. To globalny trend, który wraca do łask. Młodzi gracze coraz chętniej wracają do prostoty 8-bitów, tak jak konsumenci coraz częściej cenią trwałość i jakość produktów, które „zostawiają ślad” na lata. Te gry były niezawodne, dawały mnóstwo radości, łączyły wszystkich niezależnie od wieku.

Continental Polska z okazji 30-lecia obecności na rynku stworzył grę, która łączy motoryzację z nostalgią lat 90. To sentymentalna podróż do czasów, gdy pierwsze konsole podłączaliśmy do kineskopowych telewizorów, a emocje wyrażano w pikselach.

Retro-gaming jest intuicyjny – włączasz i grasz. Opony Continental są projektowane z podobną filozofią: dostępne dla każdego typu pojazdu i kierowcy, niezależnie od doświadczenia czy stylu jazdy. Gra retro by Continental zaprojektowana w pixelartowym stylu to także symboliczna opowieść o śladzie – tym cyfrowym, zapisanym w pamięci pokoleń, jak i tym realnym, pozostawianym na drogach.

Gra, która łączy pokolenia

„Droga do retro rywalizacji” to nie tylko forma rozrywki. To zaproszenie do wspólnego świętowania 30 lat marki w Polsce: w duchu nostalgii, innowacji i pasji do motoryzacji. Projekt ma pokazać, że mimo upływu trzech dekad jedno pozostaje niezmienne – radość z jazdy i emocje towarzyszące drodze.

Wystarczy, że gracz wybierze auto oraz ustawi trasę jazdy. Zrobi to korzystając jedynie ze strzałek kierunkowych klawiatury lub w wersji mobilnej dotykając ekranu smartfona. Co ciekawe, po drodze m.in. zobaczy bilboardymarki Continental. Gracze mogą ze sobą rywalizować. W grze webowej będzie prowadzona także tabela wyników prezentująca najlepsze czasy zawodników. Aby jednak trafić do tabeli, ważne by przejechać trasę w dobrym czasie, bez uszkodzenia auta.  

Dodatkowo, w grze zaimplementowano muzyczny soundruck w duchu Synthwave z lat 80. XXI wieku.  

Gra dostępna jest na specjalnie zaprojektowanej stronie internetowej stworzonej z okazji jubileuszu firmy i gromadzącej 30 dróg na 30 lat.

Spodobało Ci się? Podziel się ze znajomymi!

Pokaż / Dodaj komentarze do:

Continental wskrzesza kultową grę z okazji 30-lecia istnienia marki
 0