Conviction - obejrzyjcie prequel do Anthem w reżyserii Neilla Blomkampa

Conviction - obejrzyjcie prequel do Anthem w reżyserii Neilla Blomkampa

W sieci pojawił się krótki film typu live-action, który promuje Anthem, czyli nadchodzący sieciowy shooter od BioWare. Conviction, bo taki tytuł nosi ten materiał, to swoisty trzy i półminutowy prequel do gry, który jest dziełem Neilla Blomkampa i jego Oats Studios. Fanom filmów science-fiction nie trzeba przedstawiać tej postaci, ponieważ mówimy o reżyserze, którego pierwszy pełnometrażowy film District 9 zebrał świetne recenzje, a ma on na swoim koncie także takie dzieła jak Elizjum i Chappie. Poza tym głośno było o możliwości wyreżyserowania przez Blomkampa nowego Obcego (niestety pomysł ten nie doszedł do skutku) oraz filmu Halo (tu niestety także się nie udało), a obecnie przygotowuje reboot RoboCopa. Mówimy więc o bardzo utalentowanym twórcy, który zna się na tematyce sci-fi i postanowił nawiązać współpracę z EA i BioWare, przygotowując poniższy film.   

Conviction to swoisty trzy i półminutowy prequel do gry, który jest dziełem Neilla Blomkampa, reżysera District 9, Elizjum i Chappie.

Akcja Conviction rozgrywa się kilka dekad przed wydarzeniami z Anthem i Blomkamp w typowy dla siebie sposób miesza ze sobą realistyczne sekwencje CGI (generowane komputerowo) z fragmentami live-action, czyli odgrywanymi przez prawdziwych aktorów. W ten sposób udało mu się ożywić Fort Tarsis, czyli znany z gry hub. Co prawda, trzy i pół minuty to niewiele i miejscami całość bardziej przypomina zwykły zwiastun filmowy niż film sam w sobie, szczególnie biorąc pod uwagę jego styl, (krótkie sceny, dużo cięć), ale sama historia kobiety odnalezionej w lesie, która staje się freelancerem, jest intrygująca, ale całość zrealizowano tak profesjonalnie, że chętnie zobaczylibyśmy pełnometrażowy film Anthem w tym stylu (najlepiej wyreżyserowany przez Blomkampa). Jak na razie taki projekt pozostaje jednak tylko w sferze marzeń, ale kto wie, jeśli gra okaże się ogromnym sukcesem…

Trzeba przyznać, że to właśnie warstwa fabularna budziła nasze największe obawy w Anthem i zastanawialiśmy się, czy BioWare uda się stworzyć na tyle intrygującą historię w tym shooterze z elementami MMO, by stanowiła ona motywację do gry także dla pojedynczych graczy (tytuł ten mocno stawia na kooperację, ale można w niego grać także solo). Conviction daje nadzieję, że Anthem kryje ciekawą opowieść, ale czy tak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już wkrótce. Premiera gry zaplanowała została na 22 lutego i ta dostępna będzie na PC, PS4 i Xbox One. Z kolei abonenci subskrypcji Origin Access Premier otrzymają dostęp do pełnej gry tydzień wcześniej, czyli już dziś. Wypatrujcie wkrótce naszej recenzji, a także testu wydajności kart graficznych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Conviction - obejrzyjcie prequel do Anthem w reżyserii Neilla Blomkampa

 0