Cooler Master MasterLiquid Pro - Nowe zestawy chłodzenia cieczą

Cooler Master MasterLiquid Pro - Nowe zestawy chłodzenia cieczą

Cooler Master rozszerza portfolio chłodzeń. Do wprowadzonego do sprzedaży wcześniej radiatora MasterAir Maker 8 dołączają zestawy MasterLiquid Pro, czyli kompaktowe układy chłodzenia cieczą o zamkniętej budowie. Producent chwali się, że urządzenia są w pełni autorskimi konstrukcjami, a nie popularnymi w tej klasie zapożyczeniami rozwiązań OEM. Widać to zresztą po charakterystycznej budowie modułu bloko-pompki, bowiem dzięki przezroczystej obudowie, możemy podejrzeć znajdujący się wewnątrz wirnik.

Na rynek trafią dokładnie dwa zestawy z nowej serii, różniące się wyłącznie rozmiarami chłodnicy. I tak będziemy mogli wybierać pomiędzy radiatorem typu 240 a 120. Pozostałe parametry nie ulegają zmianie. W obydwu przypadkach do budowy chłodnicy wykorzystano aluminium, a bloku wodnego - miedź, co jest nader typowym połączeniem na rynku AIO. W podobnym tonie można się wypowiedzieć o pompie cechującej się mocą równą 6 W. Niemniej zdaniem Cooler Mastera zastosowana pompa jest wyraźnie cichsza niż w produktach konkurencji. Natężenie generowanego dźwięku wynosi ponoć poniżej 12 dBA.

Każdy zestaw będzie sprzedawany z dwoma wentylatorami MasterFan Pro o średnicy 120 milimetrów, które trafią również do sprzedaży detalicznej. Śmigła legitymują się prędkością obrotową w przedziale 650-2000 obr./min i wsparciem dla techniki PWM, umożliwiającej automatyczne sterowanie obrotami poprzez płytę główną. Kształt łopatek - według producenta - został zaprojektowany pod kątem uzyskania wysokiego ciśnienia statycznego.

Sklepowy debiut zestawów MasterLiquid Pro powinien nastąpić już jutro. Zakup wersji 120 to wydatek rzędu 599 złotych, zaś wersji 240 - 649 złotych. Wentylatory MasterFan Pro 120 mm powinny kosztować 75 złotych za sztukę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cooler Master MasterLiquid Pro - Nowe zestawy chłodzenia cieczą

 0