Cooler Master prezentuje 650 W zasilacz z opcją zwiększenia mocy do 1000 W

Cooler Master prezentuje 650 W zasilacz z opcją zwiększenia mocy do 1000 W

Normalnie odradzamy grzebanie przy zasilaczach komputerowych, nie tylko z uwagi na fakt, że można takowy łatwo uszkodzić, ale głównie z powodu bezpieczeństwa. W przypadku zaprezentowanego przez firmę Cooler Master na targach Computex 2019 nowego zasilacza sprawa ma się jednak nieco inaczej. Producent ujawnił bowiem pasywny model o mocy znamionowej 650 W, który w razie potrzeby możemy zmienić w 1000 W zasilacz po tym, jak wsadzimy do niego wentylator. Do tego celu Cooler Master opracowało konstrukcję ze specjalną dedykowaną szufladą, a co warto podkreślić, użytkownik może wykorzystać praktycznie dowolny 120 mm wentylator PWM (pl. modulacja szerokości impulsu). Tym samym określenie modułowy zasilacz nabiera tu zupełnie nowego wymiaru.

Cooler Master opracowało konstrukcję ze specjalną dedykowaną szufladą do montażu praktycznie dowolnego 120 mm wentylatora PWM,

Cooler Master prezentuje 650 W zasilacz zwiększenia mocy do 1000 W

Zasilacz może pomieścić pojedynczy 120 mm wentylator PWM w ramach branżowego standardu ramy ATX, co daje nam naprawdę duże pole do popisu i personalizacji naszego sprzętu. Możemy bowiem zdecydować się na najzwyklejszy wariant, ewentualnie super cichy korzystający z technologii MAGLev lub nawet coś ze zintegrowanym efektownym podświetleniem RGB, co zada naszemu PC szyku. Zasilacz prezentowany był pod nazwą Project Fanless, co sugeruje, że wciąż mamy do czynienia z prototypem, a co więcej przedstawiciele Cooler Master przyznali, że zdają sobie sprawę, że produkt ten może być dość niszowy. To jednak piękno branży PC, gdzie jest tylu entuzjastów, by pozwolić sobie na realizację nawet najbardziej ekstrawaganckich pomysłów. Nie tak dawno temu przecież FSP chwaliło się oryginalnym zasilaczem Hydro PTM+ 1200W, który chłodzony był wodą, co także wydawało się kontrowersyjnym rozwiązaniem.

Nie da się ukryć, że pomysł Cooler Master zdaje się być praktyczny. Project Fanless bazowo oferuje bowiem moc 650 W bez zainstalowanego wentylatora, co w wielu przypadkach może okazać się wystarczające i pozwoli cieszyć się bardzo cichą pracą urządzenia, wynikającą z pasywnego chłodzenia, ale w razie potrzeby możemy szybko podbić jego moc do 1000 W za pomocą wentylatora. Jak na razie jest to jednak koncept i Cooler Master nie podaje żadnej daty premiery ani ceny tego produktu. Nie mamy nawet pewności, czy ten ostatecznie trafi do sprzedaży, ale wydaje się, że są na to spore szanse.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cooler Master prezentuje 650 W zasilacz z opcją zwiększenia mocy do 1000 W

 0