Cooler Master prezentuje zasilacz bez wentylatora, a także V Platinum V2

Cooler Master prezentuje zasilacz bez wentylatora, a także V Platinum V2

Cooler Master zaprezentował na CES 2024 różne produkty takie jak seria X Silent, której przedstawicielem jest pierwszy zasilacz bez wentylatora o mocy 850 W i 1100 W. Oprócz tego pokazano nowy zasilacz V Platinum V2 oraz omówiono ekosystemy technologiczne z zaawansowanym chłodzeniem i personalizacją.

X Silent Edge Platinum - pierwszy zasilacz bez wentylatora o mocy 850 W i 1100 W

Cooler Master X Silent Edge Platinum to zasilacz dostępny w wersjach o mocach 850 w oraz 1100 W. W ofercie nowej serii X Silent znajdziemy również model Silent MAX Platinum 1300. Zasilacze wyposażono w opatentowaną przez Cooler Master aluminiową konstrukcję, która zapewnia efektywne rozpraszanie ciepła bez użycia wentylatorów. Jest też 80 Plus Platinum, a więc sprzęt oferuje odpowiednią energooszczędność. Z kolei zastosowanie lepszego niż w pozostałych zasilaczach producenta mostka prostowniczego zdaniem firmy zwiększa ogólną wydajność.

Cooler Master podczas CES 2024 zaprezentował m.in. pierwszy zasilacz bez wentylatora.

Na pokładzie znajdziemy cyfrowy monitoring z MasterCTRL, który pozwala na bieżąco śledzić temperaturę, obciążenia i wydajności, a wszystko to za pośrednictwem oprogramowania Cooler Master. Warto wspomnieć, iż seria ta otrzymuje wirnik, który ma generować szumy na maksymalnym poziomie 20 db.

Cooler Master zastosował aż 15-letnią gwarancję na opisane zasilacze. Cena i dostępność zasilaczy nie są na razie znane.

Cooler Master przedstawia V Platinum V2: nowy standard w zasilaczach

Cooler Master przygotował zasilacz V Platinum V2. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zastosowaniach wymagających dużej mocy. Sprawdzi się on w takich dziedzinach jak: uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja i zaawansowane stacje robocze. Produkt dostępny będzie w trzech wariantach - 1100 W, 1300 W oraz 1600 W. Urządzenie ma wentylator Mobius, jak również oferuje zoptymalizowaną wydajność termiczną i anodowany radiator zasilacza.

Zasilacz obsługuje ATX 3.1 z wytrzymałym kablem 12V-2x6. Jest to poza tym konstrukcja z układem PFC redukująca straty mocy, zwiększająca wydajność i minimalizująca zakłócenia. V Platinum V2 posiada 12-letnią gwarancję.

Ekosystemy technologiczne z zaawansowanym chłodzeniem i personalizacją

Cooler Master zaprezentował także swoją strategię na 2024 rok. Firma dostrzega rozwój sztucznej inteligencji i również na tym zamierza oprzeć swój plan na bieżący rok, co oznacza, że dostaniemy więcej produktów bazujących na AI.

Szczegółowe informacje na temat nowości produktowych Cooler Master w Las Vegas można znaleźć na tej stronie.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cooler Master prezentuje zasilacz bez wentylatora, a także V Platinum V2

 0