Cooler Master zaprezentował nowe chłodzenie cieczą MasterLiquid 120 RGB

Cooler Master zaprezentował nowe chłodzenie cieczą MasterLiquid 120 RGB

Cooler Master zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego układu chłodzenia cieczą, z wieloma autorskimi rozwiązaniami.

O efektywnym chłodzeniu decyduje tu głównie podwójna, nisko-profilowa komora. Jej konstrukcję wykonano z polisulfidu fenylenu i włókna szklanego. Wspomniane materiały mają za zadanie zapewnić urządzeniu odporność na różne chemikalia, wilgoć lub zanurzenie w wodzie. Pompa jest przy tym lekka i odporna na korozje, czy utlenianie. Istotnym aspektem chłodzenia jest oczywiście pompa. W przypadku ML 120R RGB mowa tutaj o konstrukcji złożonej m.in. z trójfazowego silnika z cichym wentylatorem, specjalnie zaprojektowanego wirnika, a także uszczelki z wysokiej jakości gumy, zapobiegającej wyciekowi niepożądanej cieczy. Pompę wyposażono dodatkowo w diody RGB, kompatybilne z podświetleniem obecnym w wielu modelach płyt głównych.

Najnowsza propozycja Cooler Mastera, jest niezwykle zaawansowanym podzespołem, który da radę w wielu wymagających sytuacjach

ML 120R RGB posiada również unikalny w swej budowie radiator o niskim oporze, co z kolei przekłada się na efektywniejszą wymianę powietrza. W konstrukcji MasterLiquid zastosowano też elastyczny, a zarazem wytrzymały, podwójny przewód cieplny, który ma chronić układ przed uszkodzeniem. Nie zabrakło także 120 mm wentylatora z podświetleniem RGB, dla wzmocnienia efektu wizualnego. Chłodzenie MasterLiquid 120R RGB pojawi się na rynku pod koniec kwietnia bieżącego roku, a jego cena wyniesie około 379 zł. Sprzęt jest kompatybilny z następującymi gniazdami: Intel: LGA, gniazda 2066 / 2011-v3 / 2011 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 775; AMD: gniazda AM4 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 / FM2+ / FM2 / FM1. Posiada 4-pinowe złącze zasilania. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cooler Master zaprezentował nowe chłodzenie cieczą MasterLiquid 120 RGB

 0